Szelki męskie pojawiły się w XVIII wieku, jednak po I Wojnie Światowej zniknęły na długi czas z eleganckiej mody męskiej. Na szczęście w obecnych czasach moda sięga do wzorców sprzed lat i tak samo sprawa się ma w związku z męskimi szelkami, które ze stylem wróciły do męskiej mody.

Data dodania: 2020-12-05

Wyświetleń: 528

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Szelki trendem w modzie męskiej

Szelki w stylizacjach

Do czego nosić szelki? Na to pytanie odpowiedź jest prosta. A mianowicie: szelki nosi się do każdego rodzaju ubioru. Począwszy od eleganckich stylizacji, a skończywszy na codziennym ubiorze. Dawniej, szelki spełniały bardziej funkcjonalną rolę: podtrzymywały spodnie, który miały zdecydoanie wyższy stan, niż obecnie. W dzisiejszych czasach szelki służą głównie jako element ozdobny w stylizacjach. Moda męska lubi klasykę, dlatego dobierając spodnie do szelek, warto postawić właśnie na takie z wyższym stanem, pozbawione szlufek, które nie współgrają z tym modnym dodatkiem. Oczywiście reguła ta musi być bezwzględnie przestrzegana w eleganckich stylizacjach, w tych na co dzień nie jest koniecznością i wielkim nietaktem zakładać szelki męskie do spodni ze szlufkami. Mimo to, najlepiej wyglądają one właśnie ze spodniami pozbawionymi szlufek. 

Szelki do eleganckich stylizacji

Wybierając szelki męskie do spodni w stroju formalnym warto postawić na takie, które zapinane są na klasyczne guziki. Spodnie w takim stroju, jak było wspominane wcześniej, nie powinny mieć szlufek. Męskie szelki wykonywane są z najróżniejszych materiałów. Do eleganckich stylizacji najlepiej wybrać takie szelki, których materiał nie jest rozciągliwy. Najodpowiedniejszym wyborem będzie więc skóra. Prócz niej, sprawdzą się także szelki wykonane z bawełny, wełny lub żakardu. W eleganckich stylizacjach należy pamiętać, że szelki mają uzupełniać ubiór, a więc powinny być w stonowanych, najlepiej jednolitych barwach, pozbawionych wzoru. Jeśli natomiast nie możemy zrezygnować ze wzoru, dobrze by był on minimalistyczny, nie zwracający uwagi. Kolor szelek najlepiej, jakby był zbliżony do koloru garnituru. 

Szelki do stylizacji na co dzień

W przypadku stylizacji na co dzień wybór szelek jest nieograniczony, sprowadzany do gustu danego mężczyzny. Modne szelki męskie należy dobierać jako kontrast dla tła: a więc koszuli, T-shirtu czy bluzki. Jeśli chcemy nimi podkreślić nasz charakter, warto postawić na intensywny kolor szelek,np. żółty czy czerwony. W doborze szelek jednak nie należy przesadzać. W końcu stylizacja powinna ze sobą współgrać, gryzące się, niepasujące do siebie elementy stroju nie będą mile widziane nawet w codziennych stylizacjach.

Gdzie kupić szelki?

Szelki najlepiej kupować od sprawdzonych producentów, w sprawdzonych sklepach. Jakościowy produkt to gwarancja tego, że będzie on służył nam latami.  Podczas kupna szelek warto zwrócić uwagę na rodzaj zapięcia tego dodatku. Wyróżnia się dwa główne: zapinane na guziki oraz metalowe klipsy. Te drugie nie będą nadawać się do garnituru, niszcząc go. Kroje szelek także są różnorodne i spotkać w ofercie można szelki w kształcie litery Y oraz X. Wybór rodzaju szelek powinien być przemyślany i dobrany pod najczęściej stosowane przez mężczyznę stylizacji. Najlepiej mieć w szafie kilka rodzajów szelek, dzięki czemu można eksperymentować ze stylizacjami i doborem szelek do nich.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena