Zanieczyszczenie powietrza, w sezonie grzewczym w Polsce, stanowi poważny problem. Szkodliwe pyły przyczyniają się co roku do śmierci 44 tysięcy rodaków*. Wiele osób oddychających powietrzem złej jakości zmaga się również z poważnymi problemami zdrowotnymi. W dodatku trujący smog przedostaje się do domu nawet przez zamknięte drzwi. Czy istnieje skuteczny sposób na neutralizację zanieczyszczenia powietrza w swoim wnętrzu?

Data dodania: 2020-09-17

Wyświetleń: 919

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Czy warto kupić oczyszczacz powietrza?

Czym jest oczyszczacz powietrza?

Oczyszczacz powietrza to bardzo wydajne urządzenie. Potrafi pozbyć się wszelkich zanieczyszczeń, jakie znajdują się w powietrzu krążącym po domu, mieszkaniu, czy innej zamkniętej przestrzeni. Za pomocą czujników zbiera informacje o tym, jaki jest stan powietrza, a wszystkie mniejsze i większe pyłki zatrzymują się na wymiennych filtrach wykonanych z wysokiej jakości materiałów. W ten sposób komfort życia znacznie się poprawia.

Na jakiej zasadzie działa oczyszczacz powietrza?

Oczyszczacz powietrza za pomocą wbudowanych filtrów usuwa z powietrza wszystkie drobinki, które wpływają na złe samopoczucie, powodują liczne problemy zdrowotne i skracają długość życia. W zależności od rodzaju urządzenia, można liczyć na różny zakres i sposób filtracji powietrza. 

Nowoczesne oczyszczacze eliminują także bakterie, grzyby, wirusy i inne drobnoustroje z powietrza, a te w znaczny sposób obniżają jakość życia i komfort użytkowania dostępnych pomieszczeń. Z takimi zanieczyszczeniami trzeba mierzyć się przez cały czas, dlatego oczyszczacz przydaje się nie tylko w sezonie grzewczym, ale i o każdej innej porze roku.

Trzeba bowiem pamiętać o tym, że nawet jeśli pomieszczenia wydają się szczelne, gdy są pozamykane wszystkie drzwi i okna, zanieczyszczenia, wirusy i bakterie znajdujące się w powietrzu i tak znajdą drogę do wnętrza. Wystarczy, że co jakiś czas wietrzy się przestrzeń, otwierając okna albo drzwi wejściowe, a szkodliwe powietrze przedostaje się do środka. Do analogicznej sytuacji dochodzi we wnętrzach z nieszczelnymi oknami i drzwiami, a także wyposażonymi w kratki wentylacyjne.

Jakie są rodzaje oczyszczaczy powietrza?

Oczyszczacze powietrza można porównać ze sobą na wiele różnych sposobów. Najlepiej zestawić je na podstawie dostępnych funkcji, powierzchni, jaką mogą oczyścić, wydajności i poziomu głośności. Jeśli chodzi o rodzaje oczyszczaczy, można wyróżnić modele, które pozbywają się niezdrowego i zanieczyszczonego powietrza za pomocą jonów ujemnych, fotokatalizy, bądź też przy zastosowaniu pola magnetycznego. Najpopularniejszym systemem oczyszczania powietrza jest natomiast filtracja mechaniczna, czyli za pomocą odpowiednich filtrów. Wszystkie te urządzenia są wolnostojące. Ich wymiary mogą być różne – dobre oczyszczacze wyróżniają się zwykle kompaktową budową i eleganckim designem. 

W ofercie wiodącego producenta Coway, dostępne są trzy modele oczyszczaczy: Standard Classic, Airmega 300 S i Storm, które zapewniają doskonałe oczyszczenie powietrza określonego metrażu powierzchni przy zróżnicowanej liczbie funkcji, wydajności i wielu możliwych trybach pracy. Różnią się one także ceną za urządzenie i kosztami eksploatacji. Każde z nich działa dość cicho i ekonomicznie. Wybór określonego urządzenia powinien być podyktowany indywidualnymi oczekiwaniami względem potrzebnych parametrów niezbędnych do oczyszczenia przestrzeni w danym wnętrzu.  

Co daje oczyszczacz powietrza?

Biorąc pod uwagę oczyszczacz powietrza – opinie internautów, którzy już kupili takie urządzenia, mogą być bardzo pomocne. Dzięki nim pozna się informacje związane z tym, jak na co dzień funkcjonują oczyszczacze i co ich użytkownicy chwalą sobie w nich najbardziej. Takie oceny mogą być pomocne, jeśli na przykład rozważa się wybór między kilkoma oczyszczaczami, które różnią się między sobą np. zakresem filtracji lub wydajnością.

Standardowo za pomocą oczyszczacza można pozbyć się zarówno pyłków, sierści, alergenów, bakterii i wirusów, a także wszelkich przykrych zapachów. Niektóre urządzenia tego typu również podczas oczyszczania dostosowują swoją pracę do poziomu zanieczyszczenia powietrza i mogą być obsługiwane zdalnie.

*Źródło: https://www.mp.pl/pacjent/pulmonologia/aktualnosci/136508,co-roku-44-tys-polakow-umiera-przedwczesnie-z-powodu-smogu

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena