Uzależnienie od alkoholu jest bardzo poważnym problemem, z którym boryka się wiele osób. Problem uzależnienia od alkoholu dotyka osób w różnym wieku, z różnym stanem zdrowia i statusem społecznym. 

Data dodania: 2020-07-31

Wyświetleń: 688

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Przewaga prywatnych ośrodków leczenia alkoholizmu

 Jako że uzależnienie od spożywania wysokoprocentowych trunków powoduje szereg niekorzystnych skutków zdrowotnych, powinno się z nim walczyć. Prywatne ośrodki leczenia alkoholizmu to doskonałe miejsce, w którym można poddać się detoksowi. 

Prywatny ośrodek gwarantuje dużą wygodę. 

Nie ulega wątpliwości, że prywatne ośrodki leczenia uzależnień od alkoholu cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Terapia odwykowa nie należy bowiem do najłatwiejszych i najprzyjemniejszych. Z tego też względu pobyt w specjalistycznym, prywatnym ośrodku jest zalecany. Oczywiście można zdecydować się na odwyk w ramach NFZ. Niestety, terminy bywają bardzo odległe, a opieka specjalistyczna w takich miejscach często nie jest w pełni zadowalająca. Prywatny ośrodek możemy wybrać samodzielnie, gdyż w Polsce działa ich bardzo wiele.

Nie sposób ukryć, że prywatne ośrodki odwykowe gwarantują duże bezpieczeństwo i komfort. Wiele z nich znajduje się w zacisznych miejscach, z dala od miejskiego zgiełku. W prywatnych ośrodkach pacjent może liczyć na bardzo atrakcyjny pod względem wizualnym i funkcjonalny pokój. Posiłki, które są oferowane w takich miejscach, są nie tylko zdrowe, ale i smaczne. Pacjent ma również możliwość skorzystania z wielu form rozrywek, takich jak na przykład psychorysunek czy zajęcia gimnastyczne. W prywatnym ośrodku odwykowym możemy liczyć również na wiele form terapii, w tym terapię grupową i indywidualną.

Sesje psychoterapeutyczne odbywają się zazwyczaj częściej niż w ośrodkach odwykowych prowadzących terapię w ramach NFZ. Dzięki temu pacjent ma szansę szybciej wyjść z uzależnienia. Jeśli zależy nam na wyborze ośrodka, który będzie posiadał atrakcyjny cennik, powinniśmy przejrzeć kilka lub nawet kilkanaście różnych ofert. Dzięki temu znajdziemy ośrodek, który prowadzi detoks za stosunkowo niską cenę. 

Specjaliści otoczą Cię opieką. 

W prywatnym ośrodku leczenia alkoholizmu przebywa zazwyczaj znacznie mniejsza liczba osób niż w ośrodkach, które prowadzą terapie odwykowe w ramach NFZ. Z tego też względu każdy z pacjentów będzie mógł liczyć na indywidualne podejście specjalisty. W ośrodku odwykowym pracują nie tylko interniści, ale również psychiatrzy. Nie sposób nie wspomnieć o wykwalifikowanej kadrze pielęgniarskiej oraz o psychologach.

Psychologowie pomagają uporać się z psychicznymi skutkami uzależnienia od alkoholu. Specjaliści prowadzący terapię odwykową w prywatnych ośrodkach mają z reguły znacznie więcej czasu dla poszczególnych pacjentów. Na pewno przekażą również ważne informacje członkom rodziny i przyjaciołom pacjenta. Aby tak było, pacjent musi oczywiście wyrazić zgodę na informowanie bliskich o stanie swojego zdrowia. W prywatnym ośrodku pacjent będzie miał również możliwość zmiany lekarza prowadzącego, jeżeli zajdzie taka konieczność. Niestety, ośrodki odwykowe prowadzące terapie w ramach NFZ rzadko oferują taką możliwość.

Jeżeli szukasz pomocy skontaktuj się ze specjalistami z uzaleznienia-terapia.pl i wejdź na nową drogę do trzeźwości. 

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena