Nowoczesne metody, “nauka języka angielskiego w tydzień”, kursy online, native speaker do wynajęcia, kursy językowe za granicą - któż nie zna tych metod nauki języka? Ale dlaczego wybieramy konkretną metodę nauki i czym się podczas tego wyboru kierujemy? 

Data dodania: 2020-02-26

Wyświetleń: 328

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 1

WIEDZA

-1 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Dlaczego warto uczyć się języka w Studium Językowym UAM?

Szybka nauka języka jest możliwa. Warunkiem jest wybór odpowiedniego sposobu nauczania, determinacja i odrobina predyspozycji. Jednak każdy z tych elementów można udoskonalać. A z pomocą przyjdą takie instytucje, które specjalizują się w naukach języków, zwłaszcza uniwersyteckie studium językowe. Dlaczego to właśnie tam dobrze jest uczyć się języków obcych?

 

Profesjonalna kadra lektorska

W przypadku nauki w studium językowym przy uniwersytecie nie ma zagrożenia, że trafimy na nauczyciela bez uprawnień. W tego typu instytucjach pracują wyłącznie osoby stale podnoszące swoje kwalifikacje, publikujące w obcych językach oraz poważane w środowisku. Dla nich każdy sukces kursantów na egzaminach certyfikatowych to przede wszystkim prestiż i dobre imię placówki.

 

Potwierdzone certyfikatami umiejętności

Aby w przyszłej pracy móc się pochwalić certyfikowanym egzaminem takim jak TELC, TOEIC czy DELF najlepiej wybrać odpłatne kursy językowe w Studium Językowym UAM. Informacje o nich można znaleźć na stronie: http://sj.amu.edu.pl/kursy-jezykowe/odplatne-kursy-jezykowe. W przyszłości nie będzie problemu z ich wiarygodnością, bo organizowane w takich placówkach kursy są tworzone w oparciu o programy ramowe zgodne z Europejskim Systemem Kształcenia  Językowego.

 

Nauka na najwyższym poziomie nie musi być droga!

Stosowanie innowacyjnych metod nauki czy możliwość odbywania części kursów online, wcale nie muszą wiązać się z wysoką ceną, a jaką mamy do czynienia w większości sieciowych placówek. Także nauka w certyfikowanych państwowych ośrodkach dydaktycznych przy uczelniach może być dostępna dla każdego. Obecnie kursy w międzywydziałowych jednostkach organizacyjnych uniwersytetów to już nie szkolenia, na które mało kto może sobie pozwolić. Ceny są jak najbardziej przystępne i kształtują się w okolicach 800-1100 zł za 60 godzin w semestrze. 

 

Pomoc w określeniu własnego poziomu językowego

Oczywiście naukę zawsze można rozpoczynać, kierując się tym, co mamy na świadectwie maturalnym czy dyplomie ze studiów. Jeśli jednak naukę skończyliśmy jakiś czas temu, warto wesprzeć się profesjonalną oceną zdolności językowych, jaką zapewnia wyłącznie wykonanie testu językowego. Na podstawie jego wyników można swobodnie dobrać grupę o odpowiednim dla swoich umiejętności poziomie.

 

Wypracowane w praktyce metody nauki

To, że najlepiej uczy się poprzez konwersacje wiedzą niemal wszyscy. W przypadku nauki w studium językowym dochodzi do tego jeszcze szczególna dbałość o poprawność językową oraz użyteczność zwrotów, słówek, skrótów itd. Metody stosowane w ośrodkach uniwersyteckich mają tę przewagę nad innymi, że są stale udoskonalane poprzez permanentne kontakty obcojęzycznych wydziałów różnych światowych jednostek dydaktycznych.

fot. materiały prasowe

Licencja: Copyright - zastrzeżona