Jak walczyć z cerą naczynkową? Jakie czynniki wpływają na rozszerzenie naczynek.

Data dodania: 2020-04-06

Wyświetleń: 283

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Coraz więcej kobiet i mężczyzn w wieku średnim ma problem z rozszerzonymi naczynkami krwionośnymi. Duży problem powstaje wtedy kiedy naczynka te widoczne są na twarzy.

Nieestetyczne zaczerwienienia, skłonność do podrażnień oraz wrażliwość stanowią spory problem o każdej porze roku.

Przyczyny powstania rozszerzonych naczynek są różne, ale niektóre z nich są bardzo istotne i powtarzają się. Są to:

  • czynniki dziedziczne,
  • przyjmowania środków antykoncepcyjnych,
  • nadciśnienie, problemy z układem krążenia,
  • alergia ponieważ wtedy nasila się pękanie naczynek,
  • delikatna wrażliwa cera płytko unaczyniona.

Natomiast czynniki, które nasilają rozszerzanie się naczyń krwionośne to:

  • nadmierne opalanie ( dotyczy także częstego korzystania z solarium)
  • czynniki atmosferyczne takie jak wiatr, duża wilgotność,
  • usuwanie laserów biostymulujące,
  • długotrwałe stosowanie (miejscowo) środków ze sterydami 

Pielęgnacja cery naczynkowej bardzo istotną rolę odgrywa odpowiednia pielęgnacja domowa, która powinna polegać na wzmacnianiu uszczelnianiu naczynek krwionośnych.

Do substancji aktywnych, które odpowiednio wpływają na ten proces należą: pantenol, witamina c, witamina k, e i p, bioflawonoidy, rutyna, kasztanowiec, arnika i inne. Należy zrezygnować z mycie w gorącej wodzie i zastąpić ją chłodną, stosowanie kosmetyków które przeznaczone są dla cery wrażliwej również jest dobrym rozwiązaniem. Przy cerze naczynkowej doskonale sprawdzają się mleczka do demakijażu, które jednocześnie nawilżą skórę nie powodując jej podrażnienia.

W gabinecie kosmetycznym możemy wykonywać zabiegi łagodzące wzmacniające kruche naczynka. Skutecznym i innowacyjnym zabiegiem do cery naczynkowej są zabiegi Essenté. Jest to jedyna unikalna terapia rumienia na bazie synergy bioflawonoidów oraz stabilnej formy witaminy c. Zabiegi są bardzo skuteczne. Pierwsze efekty możemy zauważyć już po pierwszym zabiegu a dalej jest tylko lepiej. Do zabiegu możemy włączyć również mikronakłuwanie dermapenem, ale jest on zalecany tylko przy niezbyt nasilonym rumieniu i mało podrażnionej cerze. Przy dużej nadwrażliwości i trądziku różowatym dermapenu nie stosujemy.

Innymi zabiegami do cery naczyniowej są również zabiegi ultradźwięków sonoforezy. Po oczyszczaniu skóry i  delikatnym peelingu przystępujemy do aplikacji odpowiedniego serum a następnie wtłacza myje w głąb skóry przy pomocy ultradźwięków.

Taka sytuacja powoduje, że składniki aktywne wnikają w głąb skóry uszczelniają naczynia i pielęgnują cerę naczynkową jeszcze intensywniej.

Należy również pamiętać że podczas pory letniej i zimowej czyli w okresie silnego nasłonecznienia i ujemnych temperatur trzeba stosować krem z wysokim filtrem, co stanowi ogólną ochronę kruchych naczyń i wrażliwej skóry.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena