Masaż Gorącymi Kamieniami - chwila wytchnienia dla duszy i ciała.

Data dodania: 2018-07-28

Wyświetleń: 1121

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Masaż Gorącymi Kamieniami.

Hot Stone Massage czyli....

...niesamowita terapia kamieniami wulkanicznymi.

Masaż gorącymi kamieniami (terapia kamienna) to wyjątkowa technika, w której kamienie wulkaniczne, szlachetne i półszlachetne są wykorzystywane do wpływania na skórę i ciało ludzkie. Masaż kamieniami może mieć zarówno fizjologiczny, kosmetyczny i psychologiczny wpływ na daną osobę. Jeśli odczuwasz wyczerpanie fizyczne lub emocjonalne, masaż gorącymi kamieniami jest dokładnie tym, czego potrzebujesz, aby złagodzić niepokój i wyleczyć swoje ciało. Jest to rzecz, która pomoże Ci znaleźć spokój, całkowicie przywrócić ciało i duszę.

Masaż rozgrzanymi kamieniami wulkanicznymi.

Rodzaje kamieni.

Kamienna terapia wykorzystuje naturalne kamienie utworzone ze skał wulkanicznych aktywnych wulkanów. Takie skały powoli ogrzewają się i chłodzą, gromadząc użyteczne mikro i makroelementy. Jak wiesz, kamienie mogą gromadzić "informację" i energię, które są oddawane w interakcji z ludzkim ciałem. Do terapii stosuje się gładkie, spłaszczone kamienie o różnych średnicach. Istnieją kamienie białe (marmur) i czarne (bazaltowe).

Bazaltowe kamienie do masażu utrzymują ciepło bardzo długo, co pomaga rozluźnić mięśnie, zmiękczyć tkanki, rozgrzać ciało. Kamienie bazaltowe są wydobywane w Indonezji, Peru, Argentynie, na Hawajach. Masaż gorącymi kamieniami służy również do uspokojenia umysłu i duszy, gdyż otwiera kanały energetyczne. Jadeit biały stosuje się w zimnej formie, aby uwolnić ciepło, wyrównać temperaturę.

Kamienie do masażu są szlifowane ręcznie, ponieważ ta skała, wydobywana z głębi Ziemi, w swojej pierwotnej formie występuje w dużych blokach z ostrymi krawędziami. W niektórych przypadkach jadeit stosowany jest w kamieniarstwie. Promuje uwalnianie energii i otwieranie czakr.

Ze względu na mikroelementy uwalniane podczas ogrzewania korzystnie wpływa na ośrodkowy i autonomiczny układ nerwowy. Efektem terapeutycznym tej terapii jest wpływ różnych temperatur, aktywacja biologicznych punktów ciała i "wymiana informacji". Początkowo kamienie były ogrzewane w bezpośrednim świetle słonecznym, dzięki czemu pochłaniały energię słońca. W nowoczesnej kosmetologii i podczas zabiegów SPA kamienie są podgrzewane w wodzie lub za pomocą specjalnych grzejników.

Wskazania do masażu gorącymi kamieniami.

Organizacja kilku sesji terapii kamieniami staje się niesamowicie przydatna w takich stanach jak: bóle mięśniowe osłabiony układ odpornościowy i oddechowy, obecność złogów tłuszczowych, nieprawidłowy metabolizm, przemęczenia fizyczne, psychiczne, depresja, sytuacje stresowe, bóle głowy, starzenie się skóry, nadciśnienie, częste przeziębienia, bezsenność. Ponadto masaż kamieniami może poprawić krążenie krwi, przywrócić skórze utraconą elastyczność.

Metodologia masażu gorącymi kamieniami.

Jak przebiega procedura takiego masażu? Bardzo ważne jest pomieszczenie do masażu. Światło powinno być stłumione, powinna brzmieć relaksująca muzyka. Można również użyć aromaterapii. Wszystko to przyczynia się do maksymalnego odprężenia osoby i jej poprawnego podejścia do procesu leczenia. Nie martw się, że kamienie zostały użyte do masowania drugiego pacjenta, ponieważ po każdym zabiegu są poddawane dezynfekcji. Do ogrzewania stosuje się specjalne grzejniki do kamienia. Temperatura gorących kamieni powinna być wyższa niż temperatura ciała ludzkiego o około 10-15 stopni. Ale nie może być niższa niż 44 stopni i większa niż 55. Natomiast temperatura zimnych kamieni może wynosić od 0 do 25 stopni. Wszystko zależy od celu leczenia.

Etapy postępowania.

Na początku masażysta naciera ciało aromatycznymi olejkami. Pomoże to nieco ogrzać się, przygotować skórę oraz zrelaksować pacjenta. W niektórych częściach ciała ekspert kładzie kamienie, na przykład na szyi, dłoniach i stopach, kręgosłupie, a także na dolnej części pleców. Małe kamyki zostają umieszczone nawet między palcami. Uważa się, że takie strefy są również aktywne biologicznie. Następnie masażysta zaczyna naciskać, głaszcząc lub pocierając niektóre obszary, używając do tego kamieni. Zwykle zaczyna od stóp, następnie idźcie do goleni, następnie do bioder, rąk, rąk, a następnie szyi i ramion i do strefy decolletycznej. Przy wystąpieniu jakichkolwiek nieprzyjemnych wrażeń pacjent może o nich powiedzieć. Następnie specjalista zmieni taktykę, biorąc pod uwagę stan i życzenia danej osoby. Po zabiegu masażysta doradza aby położyć się i odpocząć przez chwilę. Czasami klienci mają możliwość wypicia filiżanki zielonej herbaty, co poprawia efekt zabiegu, przyspieszając metabolizm.

Masaż twarzy kamieniami.

Masaż kamieniami twarzy jest nie tylko przyjemny, może pomóc pozbyć się napięcia, rozluźnić mięśnie twarzy, wzmocnić krążenie krwi w skórze, oczyścić ją i nadać tkance miękkość, elastyczność. Ta procedura odnosi się do podnoszenia, ponieważ daje "miękki szlif" i wzmacnia przepływ limfatyczny. Oprócz korzystnego działania na skórę, prawidłowo wykonana procedura masażu gorącymi kamieniami ma pozytywny wpływ na metabolizm komórek mózgowych, zapobiega zaćmie, miażdżycy i niektórym innym chorobom. Terapię kamieni najlepiej wykonywać w specjalistycznym salonie, ale można uczyć się prostych technik w domu. Zdobądź kamienie, które lubisz i zacznij się uczyć. Na początek pamiętaj, że po każdym zabiegu muszą być dokładnie oczyszczone i pozostawione w słonej wodzie przez co najmniej pół godziny, po czym należy je wytrzeć do sucha. Podgrzej kamienie w powolnie gotującej się wodzie, ale w domu możesz użyć podkładki grzewczej lub ciepłej wody.

Rozważmy kilka wariantów, jak masować ciepłymi kamieniami. Najpierw przygotuj łóżko lub wygodne krzesło do relaksu. Poproś swoich bliskich, aby Cię nie rozpraszali - masaż może trwać dłużej niż godzinę - wszystko zależy od twoich uczuć i cierpliwości. Każda terapia kamienia zaczyna się od nawilżenia i przygotowania skóry: nałóż na nią krem ​​na dzień, albo lepszy olej: na suchej skórze - drzewo sandałowe lub rozmaryn do normalnego - różowego lub lawendowego, dla odważnych - olej eukaliptusowy lub bazyliowy.

Najprostsza metoda masażu.

- Sprawdź temperaturę kamieni, przyczepiając je do tylnej części dłoni, inaczej grozi poparzeniem twarzy. Jeśli kamienie są przegrzane, umieść je w zimnej wodzie.

- Masuj twarz lekkimi ruchami, obserwując kolejność linii masażu. Wykonuj podłużne, okrągłe ruchy, nie zapomnij zwrócić uwagi na grzbiet nosa, grzbiety brwi, kości policzkowe.

- Pod koniec masażu twarzy wybierz 4 kamienie i połóż je na czole, brodzie i na każdym policzku. Możesz odpocząć 10 minut, aby w tym momencie masować szyję, ramiona i klatkę piersiową, aby uzyskać maksymalną korzyść i przyjemność z zabiegu.

- Bardziej złożoną wersją masażu kamiennego twarzy jest naprzemienne użycie gorących i zimnych kamieni.

- Umieść ciemne kamienie na patelni z gorącą wodą, a jasne w pojemniku z lodem. Wytrzyj je przed użyciem. Nie zapomnij kontrolować temperatury w zbiornikach za pomocą kamieni.

- Usuń 2 gorące kamienie i zacznij masować nimi twarz. Kontynuuj przez około 2 minuty, a następnie wrzuć do gorącej wody, a w dłonie weź zimne kamienie i połóż skórę.

Taka różnica temperatur jest niezwykle użyteczna dla skóry i głowy jako całości. Wymień kamienie co najmniej 10 razy, aby wykonać zabieg. Taki masaż przez 20-40 minut da Ci nie tylko świeżą i promienną skórę, ale także zredukuje drobne zmarszczki, a co najważniejsze - znikną bóle głowy i zły nastrój.

Przeciwwskazania do masażu gorącymi kamieniami.

Masaż kamieniami nie jest zalecany niektórym osobom: Ludzie z zakaźnymi chorobami skóry, wysypką i otwartymi ranami w okresie pooperacyjnym po chemioterapii. Należy też zasięgnąć porady lekarza u osób cierpiących na zakrzepowe zapalenie żył, choroby układu sercowo-naczyniowego. W ciąży: tylko po konsultacji z lekarzem.

Masaż kamieniami doskonale inspiruje i przywraca witalność. Z każdą nową sesją masażu dla osoby, otwiera się coś nowego i nieodkrytego, że chcesz czuć się coraz lepiej i bardziej doznawać. Każda osoba chce doświadczyć nowych wrażeń, aby nauczyć się nowych informacji. Po skorzystaniu z takiej formy terapii każdy odkryje coś nowego dla siebie - nowe uczucia, nową wiedzę.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena