Przyczyny powstawania trądziku u osób dorosłych oraz co zrobić aby go się pozbyć.

Data dodania: 2020-04-10

Wyświetleń: 505

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Trądzik u osób dorosłych.

Najczęstszymi przyczynami trądziku u osób dorosłych są zmiany hormonalne, nieodpowiednia dieta oraz nieodpowiedni sposób pielęgnacji cery.

Wiele osób borykających się z problemem skóry tłustej, a co się z tym wiąże trądzikowej doskonale zna takie problemy jak: przetłuszczanie się skóry, wypryski, stan zapalny i ropne, przesuszenie, łuszczenie, świąd, przebarwienia.

Te cechy dotyczące trądziku i wszystkiego co się z nim wiąże są bardzo uciążliwe.

Zaczynając pielęgnację cery trądzikowej u osób dorosłych należy zastanowić się nad wieloma kwestiami. Przede wszystkim jaki tryb życia prowadzimy i jak pielęgnujemy naszą cerę. Jeśli odżywiamy się zdrowo, nie stosujemy używek oraz śpimy odpowiednio długo pozostaje tylko kwestia dobrania odpowiedniej pielęgnacji i zabiegów dla skóry trądzikowej.

Podczas pielęgnacji skóry tłustej i trądzikowej wiele osób popełnia taki błąd, iż stosuje do mycia twarzy żele lub inne preparaty, która wbrew pozorom bardzo przesuszają skórę. Przesuszona skóra jest tylko chwilowo. Gruczoły łojowe dostają sygnał, aby zacząć pracować jeszcze intensywniej. i tym sposobem cera staje się jeszcze bardziej tłusta i jest na niej jeszcze więcej zaskórników i wykwitów skórnych.

Jeśli już do cery trądzikowej stosujemy preparaty, które wysuszają skórę, powinniśmy pamiętać o każdorazowym stosowaniu kremu nawilżającego. Krem nawilżający do skóry tłustej i trądzikowej, powinien być dobrany w sposób bardzo przemyślany. Nie może on w żaden sposób zapychać porów skóry, ponieważ przy skórze łojotokowej i trądzikowej bardzo ważne jest aby mogła oddychać. Jeśli pory skórne są zatkane, zaczynają się pojawiać kolejne wykwity.

Bardzo ważnym procesem jest też wykonywanie peelingów. Do cery trądzikowej polecam peelingi wykonywane w gabinetach kosmetycznych przez wykwalifikowaną osobę. Do takich peelingów należą między innymi: peeling kawitacyjny  ( najlepiej gdy przy cerze tłustej jest dołączona do niego światłoterapia niebieskim światłem, które ma działanie typowo antybakteryjne). Można również wykonywać kwas migdałowy, ma takie samo działanie antybakteryjne, skutecznie hamuje występowanie stanów zapalnych jak również zmniejsza zmiany trądzikowe.

Należy pamiętać że peelingi w gabinetach kosmetycznych wykonujemy tylko wtedy, kiedy nie mamy stanów zapalnych, czyli nie ma na skórze ropnych wykwitów. Samodzielne wykonywanie peelingów w takich stanach też jest niedozwolone.

Najlepszymi zabiegami do cery trądzikowej z jakimi do tej pory się spotkałam są zabiegi   Essenté. Zabiegi są w 100% bezpieczne, nie powodują podrażnień ani uczuleń. Zabiegi antytrądzikowe Essenté są w 100% kompatybilne z ludzką skórą, Co oznacza, że skóra nie odrzuca preparatów, tylko je przyjmuję traktując jak przyjaciela a nie wroga. Preparaty w kosmetykach przeznaczonych do walki z trądzikiem mają w swoim składzie probiotyki, które chronią skórę przed powstawaniem kolejnych zmian. jeśli dodatkowo zastosujemy pielęgnację domową w postaci kremu do cery trądzikowej, to po kilku tygodniach skóra odzyska promienny wygląd a stany zapalne oraz łojotok znacznie się zmniejszy.

Niewątpliwą zaletą serii zabiegowej jest częstotliwość poddawania się zabiegom. Zabiegi na trądzik i dla skóry tłustej, jak również zabiegi dla skóry z trądzikiem różowatym wykonywane są co 3 tygodnie. wszystko po to aby pozwolić skórze na regenerację i przebudowę.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena