Wagi tak jak wszystko na rynku wraz z biegiem czasu rozwijają się. Stają się zdecydowanie bardziej dokładne i precyzyjne. Wszystko to sprawia, że pomiar jest sprecyzowany, a co za tym idzie łatwiej uniknąć błędu podczas ważenia danego przedmiotu. Możemy podzielić je na kilka rodzajów. Po pierwsze ze względu na nośność i precyzyjność. 

Data dodania: 2019-12-17

Wyświetleń: 686

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Jakie są rodzaje wag laboratoryjnych?

Oto jak dzielą się wagi laboratoryjne przeznaczone do profesjonalnego zastosowania.

Wagi laboratoryjne - rodzaje

Pierwsze z nich to wagi analityczne. Służą ona do pomiaru ciężaru małych substancji – max. 1kg. Najczęściej wykorzystywana jest w farmacji. Działa ona na zasadzie zwykłej dźwigni równoramiennej. Ponadto wszystko to obudowane jest szkłem.

Kolejny rodzaj wag to wagi techniczne. Ich cechą charakterystyczność jest przede wszystkim szybkość wykonywania pomiarów. Możemy na niej ważyć przedmioty o maksymalnej wadze do 10kg, a stosowana jest najczęściej w laboratoriach przemysłowych.

Wagi mikroanalityczne z kolei są niezwykle czułe. Zważymy na niej przedmiot o maksymalnej wadze do 100 gramów. Posiada czujniki temperatury i ciśnienia, a co najważniejsze jesteśmy w stanie powtarzać na niej pomiary. Jest kompatybilna z takimi urządzeniami jak komputer czy drukarka.

Teraz czas na wagi pólmikroanalityczne. Zacznijmy od tego, że jest to bardzo nowoczesny układ zabudowany materiałami, które zapewniają ochronę przed tym, aby wynik był jak najbardziej dokładny. W tym przypadku maksymalna nośność to 1 kg. Co ciekawe mają one w sobie kilka funkcji, dzięki którym są przydatne na wielu obszarach. Możemy na nich sumować, a nawet bez problemu wykonać ważenie procentowe.

Najbardziej dokładny rodzaj wag laboratoryjnych

Wagi ultramikroanalityczne cechują się niezwykłą dokładnością, ponieważ pomiar może zostać wykonany z dokładnością do 0,00001 grama, a maksymalna waga przedmiotu wynosi 10 gram. Możemy uznać ją za najbardziej dokładną wagę laboratoryjną spośród wszystkich wymienionych. Wszystkie pozyskane dane z pomiarów możemy w łatwy i szybki sposób wprowadzić do komputera. Jej niezwykłą zaletą jest możliwość mierzenia gęstości.

Wysokiej jakości wagi laboratoryjne możesz zamówić w specjalistycznym sklepie internetowym https://www.sas24.pl.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena