W dzisiejszym świecie niewątpliwie nastała moda na bycie EKO, BIO, FIT. Wielu producentów podłapało trend i starając się trafić do tego segmentu na opakowaniach swoich produktów umieszcza tego typu informacje. W wielu przypadkach, jak pewnie większość zdążyła się zorientować nie do końca tak jest. 

Data dodania: 2019-10-07

Wyświetleń: 452

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Wino ekologiczne – kolejny chwyt marketingowy?

Często płacimy trzykrotnie większą cenę za ten sam, a nawet gorszy jeśli chodzi o skład produkt. I to właśnie dlatego zamiast wielkich dopisków powinno się czytać przede wszystkim składy i to, co faktycznie mieści się w super modnym opakowaniu.

Ale wracając do Eko… O dziwo coraz częściej można się spotkać z tego typu winami. I czy w tym wypadku to również bujda? Postanowiliśmy sprawdzić o co dokładnie chodzi z tym eko winem…

Wina ekologiczne

Tak więc wina ekologiczne faktycznie różnią się od zwykłych win. Producenci mają pewne wytyczne których muszą się trzymać, aby oznaczyć tak swoje produkty. Co kryje się pod samą nazwą eko? Oznacza to, że winogrona z których wyprodukowane zostało wino pochodzą z uprawy ekologicznej. Już na etapie nawożenia gleby wykluczone zostają wszystkie sztuczne substancje chemiczne. Ponadto winnice produkujące wina ekologiczne muszą trzymać się rygorystycznych przepisów. Dotyczą one rezygnacji z pestycydów, syntetycznych środków ochrony roślin i wyżej wspomnianych nawozów syntetycznych. Pod żadnym pozorem owoce używane do produkcji nie mogą być modyfikowane genetycznie.

Cena wina ekologicznego

Wielu konsumentów wyobraża sobie, że wina ekologiczne są dużo droższe od tych tradycyjnych. W rzeczywistości jednak nie do końca tak jest. Jak za wszystkim – można kupić naprawdę dobry produkt w przystępnej cenie. A ceny win organicznych wahają się w granicach 30-100zł. Zazwyczaj jednak za butelkę dobrego wina ekologicznego trzeba zapłacić około 50zł. To porównywalny koszt dobrej butelki wina czerwonego czy białego.

Gdzie kupić wino ekologiczne?

Zapewne wiele osób zastanawia się gdzie kupić takie wino, które jest eko i nie kosztuje majątku. Raz na czas można na takie natrafić w sklepach spożywczo-monopolowych. Warto jednak wybrać się do nieco bardziej specjalistycznego sklepu, który oferuje nietypowe rodzaje win w świetnych cenach. Jednym z nich jest sklep wina Zielone Butelki posiadający w swoim asortymencie wiele propozycji win musujących z różnych zakątków świata.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena