Jest wiele, a właściwie mnóstwo przepisów na drinki alkoholowe. Każdy ma swoje mniej i bardziej ulubione, nie zmienia to jednak faktu, że są ogromnie popularne na wszelkiego rodzaju imprezach, a także małych spotkaniach towarzyskich.

Data dodania: 2011-03-21

Wyświetleń: 3684

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Należy jednak zauważyć, że picie drinków również może być zdradliwe. Powszechnie uważa się, że drinki są lepsze, bo się je sączy, a wódka jest do szybkiego upicia się. Owszem, może tak być. Warto jednak zauważyć, że nikt nie pije kieliszka wódki za każdym razem, gdy ktoś wypije łyk drinka. Nieważne, czy będzie to dwudziestka, czterdziestka czy pięćdziesiątka. Kolejna sprawa to smak. Nie oszukujmy się. Wódka nie jest smaczna, więc pije się ją rzeczywiście po to, aby się upić. Drinki za to są przepyszne. Jest ich tak ogromny wybór, że każdy ma swoje ulubione. I właśnie to jest w nich zdradliwe. Jeśli wybieramy się na imprezę, to nierzadko pijemy po kilka. Nigdy nie kończy się na jednym. Są pyszne, więc póki siedzimy, pijemy je. Problem zaczyna się wtedy, gdy okazuje się, że musimy wstać i nagle ogromnie kręci nam się w głowie.

Przepisy na drinki alkoholowe można znaleźć wszędzie, zarówno w książkach kucharskich, jak i w internecie. I w bardzo prosty sposób możemy zobaczyć, z ilu różnych alkoholi składają się poszczególne trunki. I to właśnie kolejna zdradliwa sprawa. Jeśli pijemy kilka różnych drinków, które zawierają kilka różnych alkoholi, to najzwyczajniej w świecie mieszamy, a wiadomo, że nie można tego robić. Wtedy dużo łatwiej jest się upić. Kolejna sprawa to drinki, które same w sobie zawierają więcej niż jeden rodzaj alkoholu. Taki drink można wypić jeden. W każdej większej ilości jest niebezpieczny dla naszej trzeźwości.

Dlatego właśnie, jeśli decydujemy się na picie drinków na imprezach, musimy trzymać się pewnych zasad. Najlepszym rozwiązaniem jest pić po prostu jeden rodzaj drinku i się go trzymać. Nie próbować innych, nie mieszać, nie pić do tego szampana ani piwa, bo wtedy gwarancją jest rychłe opuszczenie zabawy. Jeśli będziemy się stosować do tych instrukcji, nie musimy się martwić, na pewno będziemy się świetnie bawić. I w takiej właśnie sytuacji drinki są znacznie lepszą alternatywą od picia czystej wódki. Jeśli nie mamy zamiaru się do tego stosować, najlepiej od razu przerzucić się na wódkę, ponieważ to zawsze będzie po prostu jeden typ alkoholu.

Warto zauważyć, że alkohol znacznie poprawia nam humor, a co za tym idzie, zabawa jest lepsza. I właśnie o to chodzi. Nie jest jednak niczym odkrywczym to, że tak samo, jak alkohol polepsza nam zabawę, może ją nam błyskawicznie zepsuć. Dlatego właśnie tak ważne jest to, aby pić z rozsądkiem.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena