Płyty indukcyjne coraz częściej pojawiają się w naszych kuchniach. Nic w tym dziwnego – mają wiele zalet, które przemawiają za ich wyborem. Decydując się na zakup płyty indukcyjnej, powinieneś jednak zdawać sobie sprawę nie tylko z ich mocnych stron, ale też kilku niedogodności, które niesie ze sobą ich używanie. 

Data dodania: 2019-09-18

Wyświetleń: 2432

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Wady i zalety płyt indukcyjnych

Jakie są zalety i wady korzystania z płyt indukcyjnych? Czym kierować się przy zakupie takiej płyty? Wszystkiego dowiesz się z naszego artykułu.

Płyty indukcyjne – zalety

Szybkie nagrzewanie – płyty indukcyjne nagrzewają się znacznie szybciej niż płyty ceramiczne. Ciepło wytwarza się wyłącznie w ustawionym naczyniu, nie na całej płycie.

Oszczędność energii – czas gotowania jest naprawdę krótki, a do całego procesu zużywa się znacznie mniej energii, niż podczas gotowania na innych płytach.

Bezpieczeństwo – ponieważ płyta nagrzewa się tylko w miejscu, w którym stoi garnek, zmniejsza się ryzyko oparzenia.

Łatwość czyszczenia – czyszczenie kuchenki to jedno z mniej lubianych domowych zajęć. Z pewnością więc ucieszy Cię wiadomość, że płyty indukcyjne czyści się bardzo łatwo, a powłoki są odporne na zarysowania.

Nowoczesność – płyty indukcyjne są eleganckie i intuicyjne w obsłudze. Łatwo też zdiagnozować wszelkie usterki i samodzielnie je naprawić.

Zobacz polecane płyty indukcyjne na stronie: https://www.neo24.pl/agddozabudowy/plytydozabudowy/plytyindukcyjne.html.

Płyty indukcyjne – wady

Cena – płyty indukcyjne są niestety wciąż dość drogie; zwykle to wydatek w okolicach 1000 złotych lub więcej

Odpowiednie garnki – decydując się na płytę indukcyjną, musisz wziąć pod uwagę, że należy do niej dokupić odpowiednie garnki wykonane ze stali ferromagnetycznej, które nie kosztują mało.

Czym kierować się przy zakupie płyty indukcyjnej?

Jak widać, zalet płyt indukcyjnych jest znacznie więcej niż wad. Na co należy zwrócić uwagę przy zakupie płyty?

Liczba pól grzewczych – płyty indukcyjne z dwoma polami grzewczymi będą idealne do malutkiej kuchni, dla singla lub osób, które rzadko gotują w domu. Najczęściej wybierane płyty mają cztery pola grzewcze, ale jeśli gotowanie to Twoja pasja albo masz naprawdę liczną rodzinę, możesz zdecydować się na kuchenkę nawet z sześcioma polami.

Kształt pól grzewczych – warto wybrać płytę, która ma podwójne pola, dostosowujące się do wielkości garnków. Zwykle pola mają okrągły kształt, ale mogą być też na przykład owalne.

Czy płyta indukcyjna jest dla Ciebie?

Jeśli koszt kuchenki i wymiana garnków nie są dla Ciebie problemem, kuchenka indukcyjna będzie doskonałym wyborem. Jest nowoczesna, elegancka, a posiłki przygotowuje się szybko. Zużywa mało energii, jest bezpieczna w użytkowaniu (co docenią zwłaszcza rodzice) i łatwo się ją czyści. Zależy Ci na tańszym rozwiązaniu? W takim razie przyjrzyj się tradycyjnym kuchenkom gazowym – nie wymagają wymiany naczyń i wiele osób twierdzi, że przygotowywane na nich potrawy są smaczniejsze. Dobrym rozwiązaniem może być też wybór płyty ceramicznej, która ma sporo zalet i kosztuje zwykle mniej niż indukcyjna.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena