Wysyłanie przesyłek kurierskich za granicę jest coraz częstsze. Zainteresowanie usługami firm kurierskich działających na rynku międzynarodowych wykazują zarówno firmy i sklepy internetowe, jak i osoby prywatne, które mają rodzinę poza granicami Polski. 

Data dodania: 2019-09-16

Wyświetleń: 2089

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Jak tanio wysłać przesyłkę za granicę?

Jeśli szukasz sposobu na wysłanie niedrogiej paczki do bliskich za granicą lub do klientów mieszkających w innym kraju, sprawdź, jak działa wyszukiwarka tanikurier.com.

 

1. Tani kurier - jak działa wyszukiwarka firm kurierskich?

2. Jak przygotować się do wysyłki paczki za granicę?

Jeżeli planuje się wysyłkę przesyłki kurierskiej za granicę, zwykle chce się zapłacić za paczkę jak najmniej. Dla większości nadawców i odbiorców jest to najważniejszy parametr, dotyczący planowanej wysyłki. Jak uniknąć konieczności płacenia za drogie przesyłki zagraniczne? Odpowiedzią jest korzystanie z wyszukiwarki tanikurier.com.

Tani kurier - jak działa wyszukiwarka firm kurierskich?

Tani kurier kosztuje nawet kilkanaście lub kilkadziesiąt złotych mniej w przypadku jednej przesyłki, w zależności od jej wagi i rozmiarów. Dzięki temu możliwe jest zaoszczędzenie sporej kwoty, nawet gdy wysyła się paczki jedynie od czasu do czasu. Takie rozwiązanie jest korzystne zarówno dla przedsiębiorców, jak i dla osób prywatnych. Na tanikurier.com możliwe jest szybkie porównanie ofert z różnych firm kurierskich bez konieczności sprawdzania cenników każdej z nich i długiego przeglądania prowadzonych przez nie stron internetowych.

Aby sprawdzić, ile wynoszą opłaty za usługi kurierskie w poszczególnych firmach, powinno się wejść na stronę tanikurier.com i podać podstawowe dane na temat przesyłki. Na początek powinno się wybrać, jaki rodzaj paczki zamierza się nadać. Do wyboru ma się zwykłą paczkę w kartonie, przesyłkę paletową lub kopertę. Następnie wskazuje się, czy chce się skorzystać z przesyłki krajowej, czy też z przesyłki zagranicznej. Kolejnym krokiem jest podanie liczby identycznych paczek, które zamierza się wysłać. Jeśli w planach ma się wysyłkę kilku pudełek jednocześnie bądź kilku palet z towarem, kolejne przesyłki będą kosztować nieco mniej.

Tani kurierzy wymagają, by wskazać, jaka jest waga paczki, a także jej wysokość, szerokość i głębokość. Ważne jest podanie rzeczywistych wymiarów, gdyż ich zaniżenie skutkuje odmową przyjęcia paczki lub naliczeniem za jej dostarczenie znacznie wyższej opłaty. Następnie powinno się wskazać, do jakiego kraju ma trafić przesyłka. Jeżeli wybiera się przesyłki kurierskie krajowe automatycznie ustawionym krajem jest Polska. W przypadku paczek zagranicznych do wyboru ma się prawie 30 różnych państw należących do Unii Europejskiej. Ostatnim wymaganym krokiem jest podanie kodu pocztowego adresata i nadawcy przesyłki. Po wypełnieniu całego formularza na stronie tanikurier.com wyświetlą się oferty poszczególnych firm kurierskich wraz z cenami za usługi kurierskie, których się poszukuje.

Jak przygotować się do wysyłki paczki za granicę?

 

Po wybraniu usługodawcy ważne jest prawidłowe przygotowanie paczki do wysyłki. Kartony powinny być dokładnie zaklejone i oznaczone za pomocą etykiety przewozowej, natomiast koperty zabezpieczone przed łatwym zgnieceniem. Jeżeli planuje się wysyłkę towarów takich jak lodówki lub sprzęt rtv, powinno się opisać przesyłki paletowe jako podatne na stłuczenie.

Firma kurierska odpowiada za bezpieczeństwo przesyłek, jednak w czasie transportu może dojść do ich przypadkowego uszkodzenia podczas jazdy samochodem. Z tego powodu ważne jest używanie kopert bąbelkowych, styropianu oraz innych wypełnień, zwłaszcza gdy zamawia się transport szkła i sprzętów elektronicznych.

Licencja: Copyright - zastrzeżona