Dlaczego warto zaplanować urlop lub wyjazd służbowy w Toruniu? Jeśli szukasz naprawdę ciekawych i ważnych wydarzeń w Polsce, sprawdź nietuzinkową ofertę eventów tego wyjątkowego miasta.

Data dodania: 2019-07-25

Wyświetleń: 441

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Eventy organizowane w Toruniu, w których warto brać udział

Wspaniałe miasto Toruń

Planujesz, jak spędzić swój wolny czas i z pewnością przychodzi Ci na myśl wiele malowniczych miast w kraju, ale czy pamiętasz, że jednym z najbardziej wartościowych jest właśnie Toruń?

Jego historia sięga aż 1233 roku, a toruński średniowieczny zespół miejski został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Chlubę Torunia stanowią trzy rzeczy – jakaś ukośna wieża,
toruński piernik i Mikołaj Kopernik

- żartobliwie napisał Bolesław Prus w 1875 roku (źródło: Toruntour.pl).

Zarówno obok zamków toruńskich i dzieł rzemiosła artystycznego, jakim są przesmaczne toruńskie pierniki - nie można przejść obojętnie… Ale to nie wszystko! 

Nie musisz być miłośnikiem historii, by docenić wyjątkową atmosferę jaką tworzy architektura starego miasta. Kamienice na Rynku Staromiejskim, kościoły na Starówce, Krzywa Wieża (fenomen!) i Dom Mikołaja Kopernika, tworzą niepowtarzalne doświadczenie dla każdego turysty, który chce odpocząć w ciekawym miejscu.

To tu warto brać udział w eventach

Jeśli chcesz przeżyć naprawdę wyjątkowe chwile, wybierz się na jedno z poniższych wydarzeń. Pogrupowaliśmy je według kilku kategorii, abyś mogła/mógł wybrać według własnych zainteresowań lub potrzeb.


Kultura i sztuka

Koniecznie wybierz się na Międzynarodowy Festiwal Światła "Bella Skyway Festival", a jeśli jesteś głodny kulturalnych doświadczeń, przejrzyj ofertę “Toruń Short Film Festival” lub Festiwalu Piosenki i Ballady Filmowej. 


Eventy integracyjne 

Twoja firma ma już rozbudowany zespół i chcesz zwiększyć jego wydajność przy zachowaniu opracowanej kultury organizacyjnej? Skorzystaj z oferty imprez integracyjnych. W Toruniu znajdziesz szereg warsztatów, dzięki którym Twoi pracownicy zacieśnią więzy i zbudują odpowiedzialność zespołową.


Wydarzenia sportowe

Znajdziesz tu prawdziwy ogrom sportowych wydarzeń. Warto wymienić chociażby: Drużynowe Mistrzostwa Świata w speedrowerze, Międzynarodowy Turniej Tenisowy Kobiet Bella Cup,  Nadwiślański Festiwal Kolorów czy Speedway European Championship. A to zaledwie namiastka sportowych emocji!


Eventy biznesowe, korporacyjne i konferencje

Chcesz rozwinąć swoje kompetencje, wypuścić przebojem na rynek własną markę lub pozyskać szczególnie wartościowe kontakty? Wybierz się na któreś z mnóstwa szkoleń i spotkań networkingowych. Kluczowymi miejscami w tym zakresie są tutaj: Instytut Rozwoju w Toruniu, Exea Smart Space, Regionalny Inkubator Przedsiębiorczości i Pozytywna Rozwojownia Toruń.

Targi i wystawy

Jeśli masz już swoją firmę i wartościowe produkty, które chcesz odpowiednio zaprezentować - wystaw się na jednym z toruńskich eventów. Najczęściej odwiedzanym miejscem jest Centrum Targowe PARK, w którym organizowane są imprezy związane z aktualnymi trendami: targi nieruchomości, wystawy psów i kotów, produktów zoologicznych, jak i kiermasze ogrodnicze.

Eventy dla dzieci

Czego nie może zabraknąć w centrum kraju? Oczywiście rozbudowanej oferty dla najmłodszych! Wypad do Planetarium, zwiedzanie Domu Kopernika, czy repertuar Teatru Baj Pomorski - to absolutna podstawa. 

Wciąż głodny wrażeń?

Zwróć uwagę na strony organizatorów toruńskich wydarzeń, jak na przykład Bach Activity. Obserwując działania firm profesjonalnie zajmujących się eventami, nie tylko będziesz na bieżąco z wydarzeniami, w których warto wziąć udział, ale też masz gwarancję wysokiego poziomu ich oferty.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena