Naprawianie sprzętu elektronicznego: laptopów, drukarek, zamiast kupowania wszystkiego na nowo jak tylko zacznie się psuć - to nie tylko moda. Poznaj konkretne argumenty.

Data dodania: 2019-05-04

Wyświetleń: 432

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Dlaczego warto naprawić drukarki i laptopy zamiast kupować nowe?

Naprawa wyposażenia biurowego - zacznijmy od drukarek

Jeśli korzystasz z urządzenia wielofunkcyjnego, z pewnością zależy Ci na wygodzie. Wszystko w jednym miejscu: skaner, wydruk, kopiowanie dokumentów. Jednak codzienna eksploatacja sprzętu często kończy się awariami. O ile zacięty papier to błahostka - to sam nie będziesz w stanie na przykład naprawić elektroniki. Łatwe w obsłudze drukarki atramentowe nierówne są drukarkom laserowym itd...

Wydaje się, że najszybciej jest kupić nową drukarkę i załatwić problem, który blokuje Ci dalszą pracę. Ale to nieprawda. Dobry serwis drukarek polega na tym, że wykonujesz jeden telefon i tego samego lub następnego dnia masz naprawiony sprzęt.

Laptopy i komputery - napraw zamiast kupować

Dlaczego komputery i laptopy też lepiej serwisować? Rozejrzyj się po obecnej ofercie sprzętu biurowego. W tej cenie, w której kupowałeś laptop dwa lata temu, masz teraz porównywalnie gorszy. Ceny laptopów w porównaniu do jakości idą w górę. Dlatego jak coś się zepsuje, zakupy są całkowicie nieopłacalne. Poza tym jeśli skorzystasz z serwisu masz też ten komfort, że odzyskają Twoje dane.

Jeśli jednak sytuacja wydaje się beznadziejna, możesz zawsze skorzystać ze skupu używanych komputerów. To jest świetna opcja, tym bardziej, jeśli masz mały budżet na tak zwane czarne godziny.

Serwis sprzętu to oszczędność… i co jeszcze?

Możesz sobie pomyśleć, że jeśli nie prowadzisz biura, to ten artykuł nie jest dla Ciebie. Nic bardziej mylnego! Laptopy do gier potrafią stworzyć takie same problemy jak inne. Nawet najlepsze laptopy potrafią zawieść w najmniej oczekiwanym momencie.

Poza tym pamiętaj, że naprawa komputera, czy urządzeń do drukowania, to nie tylko oszczędność kasy. To przede wszystkim oszczędność czasu, jaki musiałbyś poświęcić na odpowiedzialne zakupy, a potem naukę obsługi nowego sprzętu, czy zgranie danych. Szkoda nerwów.

Jeśli też choć trochę interesujesz się bieżącymi problemami na świecie - to wiesz, że wyrzucenie Twojego komputera będzie jak dołożenie cegiełki do globalnego problemu ekologii… Plastik rozkłada się kilkaset lat, więc nie ma szans, żeby za Twojego życia taki laptop, nawet w kawałkach, zmienił się w pył. Warto wziąć to pod uwagę.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena