W dzisiejszych czasach nie trzeba być specjalistą, żeby zbudować dom według własnego projektu - albo przeciwnie - na szybko kupić gotowca!

Data dodania: 2019-05-04

Wyświetleń: 258

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Od czego zacząć budowę domu? Od wizyty u architekta!

Co powinieneś wiedzieć o projektowaniu domów

Najważniejsza informacja dla Ciebie jest taka, że nawet jeśli zupełnie nie znasz się na budowaniu domów - nie musi Cię to powstrzymywać przed realizacją marzeń!

Dlaczego? Po pierwsze każda budowa powinna się zacząć od projektu technicznego. Aby zapewnić sobie komfort wielu lat spokojnego życia we własnym domu, nie zaczynamy od zatrudnienia ekipy budowlanej… Architekt jest osobą pierwszego kontaktu - poprowadzi Cię przez kluczowe etapy i odpowie na Twoje potrzeby.

Większość biur projektowo usługowych wspomagają cały proces budowy trzymając rękę na pulsie. Pracownik dogląda budowy i pilnuje ekip budowlanych, tobie podaje informacje na jakim etapie jest budowa. Realizacja projektów pod okiem profesjonalisty daje większą pewność, że budowa zamknie się w terminie a ty będziesz mógł odebrać klucze do drzwi.

Biuro projektowe - do usług!

Masz jeszcze ten rysunek wymarzonego domu, który narysowałeś w przedszkolu? Nawet jeśli teraz wygląda on nieco inaczej… wszystko, co powiesz swojemu architektowi, zostanie wzięte pod uwagę i odpowiednio dostosowane do realiów oraz zaplanowanego budżetu. Nie musisz się bać swojej niewiedzy, bo liczą się Twoje oczekiwania, które sprecyzujecie podczas wywiadu.

Kolejna sprawa: biuro projektowe może dokonać analizy nieruchomości i sprawdzić, czy w danym miejscu może powstać np. dom mieszkalny. Ponadto, dobre biuro projektowe zapewni Ci nadzór inwestorski, dzięki czemu wszystkie etapy budowy zostaną dopilnowane - już nie musisz się bać, że szwagier szefa firmy budowlanej zrobi coś według własnej fantazji…

Jeśli nie potrafisz sobie wyobrazić, jak dany projekt, albo wspólna wizja Twoja i architekta, może wyglądać, zamów model 3D swojego obiektu albo wizualizację.Takie rozwiązanie pozwoli przestrzec się przed błędami, które możemy popełnić.

 Nie masz czasu na szczegóły? Kup gotowy projekt

Gotowe domy to produkt nowoczesności. Wielu z nas nie ma czasu na szczegółowe omawianie planów, pilnowanie wszystkich etapów, poprawki itd. Dlatego też zawsze możesz się zdecydować na gotowy projekt domu, który zaproponuje Ci Twoja pracownia projektowa. Taki dom to pewniak!

Licencja: Creative Commons