Inwestowania w mieszkania na wynajem w atrakcyjnych turystycznie miejscowościach to coraz częstszy pomysł Polaków na dochodowy biznes. Jednym z najchętniej wybieranych miejsc na jego prowadzenie jest wybrzeże Bałtyku.

Data dodania: 2019-07-01

Wyświetleń: 368

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Bałtyk ma opinię morza kapryśnego. Trudno przewidzieć kilka tygodni do przodu, jaka będzie panowała pogoda na wybrzeżu. Mogą to być ekstremalne upały albo uporczywy zimny deszcz. Nie ma też co liczyć na bardzo ciepłą wodę. Mimo to właśnie wybrzeże Bałtyku od lat cieszy się ogromną popularnością wśród turystów. Doceniają one niepowtarzalną urodę tego miejsca i nie przeszkadzają im drobne niedogodności związane z nieprzewidywalnym klimatem. Nad polskim morzem trudno się bowiem nudzić nawet w czasie deszczu. Nie brakuje tutaj również turystów z zagranicy, dla których Polska jako wakacyjna destynacja jest wciąż tania.

Na wynajem nad polskim morzem

Turyści, którzy chcą odpocząć w sezonie wakacyjnym nad Bałtykiem, mogą wybierać wśród licznych hoteli, pensjonatów i kwater prywatnych. Mimo że ich liczba rośnie z roku na rok, w szczycie sezonu trudno o pokój. Nic więc dziwnego, że inwestowanie w nieruchomości nad Bałtykiem jest ciągle traktowane jako dochodowa i bezpieczna inwestycja. Bezpieczna, bo inwestujący raczej na niej nie straci. W najgorszym wypadku pozostanie mu mieszkanie, które może sprzedać i to z reguły ze sporym zyskiem. Popularną opcją jest kupowania mieszkania na wynajem, do którego właściciele po jakimś czasie (na przykład na emeryturze) sami się przeprowadzają. Dopóki zaś w nim nie mieszkają, nieruchomość przynosi zyski. Z wynajmu apartamentów wakacyjnych nad morzem w Sopocie, Świnoujściu czy Międzyzdrojach można mieć ok. 3 tysięcy zł zysku miesięcznie. Ale niekwestionowanym liderem na rynku wakacyjnych nieruchomości od lat pozostaje Jastarnia, gdzie mieszkanie na wynajem może przynieść nawet około 8 000 złotych. Oczywiście, im bardziej dochodowa lokalizacja, tym więcej trzeba w nią zainwestować. Metr kwadratowym mieszkania w Jastarni to wydatek nawet 13 000 zł. Można się jednak spodziewać szybkiego zwrotu zainwestowanej kwoty.

Nie tylko lokalizacja

Ale nie tylko lokalizacja ma wpływ na cenę nieruchomości nad morzem. Równie istotna jest powierzchnia nieruchomości oraz standard jej wykończenia. Ważne są również to, czy do dyspozycji wynajmujących będzie garaż lub miejsce postojowe na parkingu. Często o popularności wakacyjnej miejscówki decyduje to, czy jej goście będą mogli w cenie lokalu korzystać z basenu lub SPA. Dlatego szukając lokalu nad morzem, który zamierzamy wynajmować turystom warto rozważyć zakup mieszkania w jednej z licznych inwestycji deweloperskich, nastawionych właśnie na wakacyjny wynajem. Są one najczęściej wyposażone w liczne udogodnienia dla gości. Trzeba co prawda więcej na wstępie za nie zapłacić, ale można też liczyć na większe zyski.

Jeśli dysponujemy wolnymi środkami, warto pomyśleć o tym, aby przeznaczyć je na zakup nieruchomości nad polskim morze. To doskonała lokata kapitału.

Licencja: Creative Commons