Czyste powietrze oraz bliskość lasów sprawiają, że Białystok staje się coraz ciekawszym miejscem do zamieszkania. W stolicy Podlasia buduje się wiele nowych osiedli, a nowe mieszkania przyciągają także cudzoziemców. Poznajcie miasto, w którym niemal wszyscy mieszkańcy są usatysfakcjonowani, że w nim żyją.

Data dodania: 2018-06-25

Wyświetleń: 540

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Białystok ciągle się rozwija, a to przekuwa się na rynek nieruchomości. Miasto przyciąga terenami zielonymi i dbałością o zrównoważony wzrost. Możliwości na rynku mieszkaniowym są coraz większe. Do niedawna przeważała sprzedaż mieszkań z rynku wtórnego, ale ten trend zaczyna się odwracać. Obecnie w Białymstoku można za dobrą cenę kupić nowe mieszkanie, które stanowić będzie rozsądną inwestycją na przyszłość.

Rozwój rynku mieszkaniowego w Białymstoku trwa już dłuższy czas. Nowe inwestycje to najczęściej standardowe osiedla z niskim blokami. Dominują tutaj mieszkania 2- i 3-pokojowe. Mniej w ofercie znajdziemy kawalerek oraz mieszkań większych. Nowe mieszkanie bezpośrednio wynajmowane studentom na dłuższy okres, to świetna inwestycja.

Dlaczego warto wybrać Białystok?

Za wysoką ocenę jakości życia w mieście odpowiada w dużej mierze jakość infrastruktury - dobry transport publiczny, coraz lepsza infrastruktura drogowa. Białystok to ważny węzeł komunikacyjny w północno-wschodniej Polsce. Miasto posiada bezpośrednie połączenia kolejowe z Warszawą, Olsztynem, Gdańskiem i Poznaniem. W drugiej połowie 2018 roku, dzięki oddaniu do użytku całej trasy ekspresowej Warszawa-Białystok, przejazd między tymi dwoma miastami skróci się do półtorej godziny. Planowana jest także budowa szybkiej drogi między Białymstokiem a Lublinem. Wiele inwestycji w stolicy Podlasia położonych jest przy ważnych trasach komunikacyjnych - droga z mieszkania do centrum zajmuje tylko chwilę.

Ogromna ilość zieleni to kolejny powód, dla którego warto rozważyć zakup mieszkania w Białymstoku. Miłośnicy natury znajdą tu, wszystko czego potrzebują. W promieniu 70 km od miasta znajdziemy Parki NarodoweNarwiański i Biebrzański, a także Puszczę Białowieską. Okalające miasto lasy i puszcze sprawiają, że białostoczanie cieszą się czystym powietrzem. Mieszkańcy Warszawy czy Krakowa przyjazd na Podlasie mogą potraktować jak pobyt w sanatorium. Białystok jest jednym z czystszych miast w Polsce. Plasuje się niemal na równi z miejscowościami leżącymi nad morzem, w których zanieczyszczenia wywiewa morska bryza.

Stolica Podlasia należy do tzw. Zielonych Płuc Polski - czyli obszarów, które cechuje: odpowiednia gęstość zaludnienia dostosowana do warunków naturalnych, spokój, czyste powietrze, unikatowa różnorodność systemu przyrodniczego czy obecność przyrody nie zmienionej przez cywilizację. Miasto dba o to, by zachować wszystkie walory naturalne, z których słynie, w niezmienionym kształcie.

Będąc w mieście warto zobaczyć Pałac BranickichRynek Kościuszki, Cerkiew Świętego Ducha i Cerkiew Mądrości Bożej (polską Hagię Sophię), która jest największą cerkwią prawosławną w Polsce. Na mieszkańców i turystów czeka też znany z memów uśmiechnięty ratusz, a także mural Dziewczynka z konewką. Miasto, bez wątpienia, ma ogromny potencjał, jeśli chodzi o turystykę, ale również edukację – wszak to dynamicznie rozwijający się ośrodek akademicki. Powodów, dla których warto zainteresować się zakupem mieszkania w Białymstoku nie brakuje.

Czy zakup mieszkania w Białymstoku to dobra inwestycja na przyszłość?

Zakup nieruchomości jest poważną decyzją, i choć Podlasie może nie być oczywistym wyborem, to kupno mieszkania pod wynajem w Białymstoku może okazać się dobrą inwestycją. Rosnąca liczba turystów odwiedzających miasto gwarantuje, że w wakacje wynajem mieszkania w Białymstoku będzie się opłacał. To również dobre rozwiązanie dla osób, które mają możliwość pracy z domu i chcą uciec od zgiełku i zanieczyszczonego powietrza dużych miast. Osoby, które swoją emeryturę będą chciały spędzić z dala od większych, bardziej zanieczyszczonych metropolii również znajdą tu dla siebie miejsce.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena