Żoliborz - nazwa tej dzielnicy pochodzi od francuskiej nazwy „Joli Bord” co oznacza po polsku „Piękny Brzeg”.  Od wielu lat uznawana jest za dzielnicę artystów.  Co więcej Żoliborz to nie tylko zwykła dzielnica Warszawy, to pewien styl życia, który tworzy nieoczywisty klimat wśród mieszkańców tej dzielnicy. 

Data dodania: 2023-06-27

Wyświetleń: 103

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Dlaczego warto zamieszkać na Żoliborzu?

Mieszkania Żoliborzapartament, mieszkanie, willa czy dom jednorodzinny? 

Dzielnica Żoliborz dzięki swojej nietuzinkowej architekturze posiada szeroką gamę przeróżnych lokali do zaoferowania  przyszłym mieszkańcom jak np. apartamenty, mieszkania w starych kamieniach z wysokimi i przestronnymi wnętrzami czy też nowoczesne mieszkania. Jedną ze znanych inwestycji jest osiedle Żoliborz Artystyczny czy też Osiedle City Apartments. 

Biuro nieruchomości Warszawa – Magnum Real Estate rekomenduje tą dzielnice w szczególności osobom młodym lub rodzinom z dziećmi. Żoliborz jest idealnym miejscem do korzystania z miejskiego stylu życia. Lasek na Kole, Fort Bema i tereny zielone sprzyjają aktywności na świeżym powietrzu, a bliskość szkół i przedszkoli o wysokiej renomie sprzyja logistyce i komfortowi rodzin z dziećmi.  Atutami tej dzielnicy jest również lokalizacja - kilkanaście minut samochodem do centrum, 2 stacje metra do Centrum, a oprócz tego liczne połączenia ZTM.  

Nieruchomości Warszawa 

Magnum Real Estate uważa, że decydując się na mieszkanie w tej dzielnicy dokonujesz dobrego wyboru - dogodna lokalizacja staje się czystą przyjemnością, a szeroka oferta przeróżnych lokali usługowych daje wiele możliwości do spotykania się z przyjaciółmi w bliskiej odległości od domu.  Dzięki otoczeniu wielu parków, takich jak Park Kaskada, Park Kępa Potocka, Park im. Stefana Żeromskiego, Park im. Żołnierzy Żywicielaitp. na warszawskim Żoliborzu czas płynie wolniej… 

W dzielnicy artystów nie może również zabraknąć atrakcji takich jak Teatr Komedia czy Kino Wisła. Znaleźć można tutaj również liczne zabytki takie jak: Pomnik 1 Dywizji Pancernej na placu Inwalidów, Pomnik Czynu Zbrojnego Polonii Amerykańskiej na placu Grunwaldzkim czy też płytę przy ul. Wybrzeże Gdyńskie upamiętniającą żołnierzy 2 Warszawskiej Dywizji Piechoty I Armii Wojska Polskiego poległych w czasie walk o przyczółki podczas powstania warszawskiego. To właśnie na Żoliborzu znajduję się Cmentarz Wojskowy na Powązkach, który jest miejscem pochówku najsłynniejszych i zasłużonych dla kraju osób. 

Żoliborz zapewnienia mieszkańcom dobre warunki do życia, pracy i rozwoju.    

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena