Planujesz długą podróż samochodową, być może nawet za granicę? A może zastanawiasz się nad rozszerzeniem podstawowej polisy OC, by zapewnić sobie i przewożonym osobom kompleksową ochronę w razie wypadku? Przekonaj się, za co odpowiada ubezpieczenie assistance, czy warto je wybrać i jeśli tak, to w jakich sytuacjach sprawdzi się najlepiej.

Data dodania: 2019-05-29

Wyświetleń: 520

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Przed jakimi wydarzeniami zabezpiecza nas ubezpieczenie assistance?

Ubezpieczenie assistance – szeroki zakres ochrony

O ile zakres OC, AC czy NNW jest łatwy do określenia, o tyle ustalenie, co pokrywa ubezpieczenie assistance, zajmuje nieco więcej czasu. Jest to bowiem ubezpieczenie nie tylko komunikacyjne, lecz również domowe, podróżne czy medyczne – poznaj wszystkie rodzaje ubezpieczeń assistance.

Ale to nie koniec komplikacji. Nawet sama polisa samochodowa assistance dodatkowo dzieli się na odmienne zakresy ochrony. Odpowiada za wsparcie: techniczne, medyczne, informacyjne, prawne… Jeśli podczas zaplanowanej podróży Twój samochód dozna awarii, w ramach assistance może zostać odholowany albo na wskazane miejsce, albo do wskazanego warsztatu, albo do najbliższego warsztatu. Może się okazać, że naprawa potrwa kilka dni, a Twój plan podróży niespodziewanie ulegnie zmianie. W takiej sytuacji ubezpieczyciel pokryje dodatkowo koszty noclegu, wyżywienia i podstawowych zakupów.

przedjakimiwydarzeniamizabezpieczanasubezpieczenieassistanc2 

Kiedy przydaje się assistance samochodowe?

Najpopularniejszym powodem zakupu assistance komunikacyjnego jest wyjazd za granicę. W ramach tego ubezpieczenia otrzymujesz wsparcie informacyjne, czyli możliwość zadzwonienia na infolinię działającą przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Dowiesz się o korkach, drogach objazdowych, adresach ważnych siedzib czy stacji benzynowych – czego tylko będziesz potrzebował. W przypadku niemożności przetłumaczenia dokumentu – np. oświadczenia o kolizji – masz pełne wparcie tłumacza.

Assistance działa też w razie choroby i uszkodzeń ciała. Ma inny zakres niż NNW, ale ich ochrona się nie wyklucza. Na długą podróż za granicę warto zakupić oba.

przedjakimiwydarzeniamizabezpieczanasubezpieczenieassistanc3 

Czy assistance krótkoterminowe to mini assistance?

W wybranych towarzystwach ubezpieczeniowych można zakupić assistance krótkoterminowe oraz mini assistance. Czy są tym samym? Zdecydowanie nie!

Assistance krótkoterminowe to ubezpieczenie o pełnym zakresie, tylko oferowane na krótszy czas, bo np. wyłącznie na okres pokrywający Twój wyjazd za granicę. W ramach takiego ubezpieczenia skorzystasz z dokładnie tych samych przywilejów, które przysługiwałby Ci, gdybyś opłacić pełny rok ochrony.

Mini assistance to oferta dostępna w nielicznych firmach ubezpieczeniowych. Nie ma ograniczeń czasowych – może być krótkoterminowa, ale również pełna: roczna. Od wyżej zaprezentowanej różni się zakresem. Jak wskazuje przedrostek „mini” zastosowany w nazwie, charakteryzuje ją mniejszy zakres ochrony. Dokładne informacje znajdziesz w szczegółach konkretnej oferty, jako że każdy ubezpieczyciel może zastosować inne ograniczenia. Przykładowo są to limity holowania, np. do 50 km, a także limity czasu naprawy, np. do 1 godziny.

Skorzystaj z porównywarki ubezpieczeń, aby wybrać polisy w najatrakcyjniejszych cenach. Być może dzięki temu nie będziesz musiał rezygnować z pełnego assistance. Pamiętaj, by wpisać poprawne dane do formularza – to na ich podstawie wyliczane są zniżki.

Licencja: Copyright - zastrzeżona