0 głosów

Aby zapewnić sobie doskonałą rozrywkę na stoku i maksymalną przyjemność z wyprawy na narty, warto zaplanować precyzyjnie wyjazd. Punktem wyjścia jest oczywiście decyzja o wyborze dobrego miejsca do szusowania. Takich nie brakuje w Europie.

Img

Aby wyjazd na narty można było uznać za udany, potrzebne są tak naprawdę dwie rzeczy: sprawny, dobry sprzęt oraz doskonale przygotowana trasa narciarska. Gdy sprzęt już został przygotowany, pora zatrzymać się nad drugą kwestią. Do wyboru mamy dwa rozwiązania: przygotowanie wyprawy na narty indywidualnie lub skorzystanie z oferty biura podróży. Druga opcja ma tę zaletę, że nie trzeba niczego samemu organizować, szukać noclegów, sprawdzać cen zakwaterowania itd. Wybierając jednak wyjazd zorganizowany, najlepiej skorzystać z oferty touroperatora, który specjalizuje się w wyjazdach dla narciarzy (np. Primoris Travel). Taki organizator najlepiej zrozumie potrzeby miłośnika białego szaleństwa.

Bez względu jednak na to, czy wyjeżdżamy indywidualnie, czy z biurem podróży, warto wybrać dobrze destynację. Podpowiadamy idealne miejsca w Europie dla narciarzy.

Chamonix we Francji

Na początek miejsce znane nie tylko narciarzom, ale także kibicom sportów zimowych. Chamonix to kurort tuż przy Mont Blanc. Właśnie tam odbyły się pierwsze Zimowe Igrzyska Olimpijskie w 1924 roku. Warto tam pojechać nie tylko ze względu na najwyższą na świecie kolejkę linową, ale także ze względu na doskonale przygotowane trasy narciarskie i bogatą infrastrukturę dla narciarzy oraz turystów.

Courchevel we Francji

Pozostajemy we Francji, tym razem koncentrując się na innym znanym kurorcie – Courchevel. To jedno z najpopularniejszych miejsc dla narciarzy na świecie, dlatego od razu trzeba liczyć się z tłumami na stokach. To propozycja zatem dla tych narciarzy, którym specjalnie nie przeszkadzają długie kolejki do wyciągów. Te wszystkie niedogodności i tak rekompensują potem wspaniałe widoki i doskonale przygotowane trasy zjazdowe.

Cortina d'Ampezzo we Włoszech

Przenosimy się teraz do innego bardzo popularnego kurortu narciarskiego, ale tym razem we Włoszech. Któż z miłośników narciarstwa nie słyszał o Cortina d'Ampezzo? Każdy marzy, żeby pojechać tam chociaż raz w życiu. Na szczęście w biurach podróży nie brakuje ofert do tego kurortu. Cortina d'Ampezzo to przede wszystkim doskonale przygotowane stoki, ale również wspaniałe restauracje i popularne dyskoteki. Nic dziwnego zatem, że ten kurort jest bardzo popularny wśród młodych ludzi.

Zell am See w Austrii

Zell am See to miejscowość, którą szczególnie upodobali sobie polscy narciarze. Do Austrii jest zdecydowanie bliżej niż do Włoch czy Francji, ale to niejedyny powód popularności austriackiej miejscowości. Pobliski kurort Kaprun zapewnia doskonałą bazę narciarską. Nie dość, że znajdziemy tam bardzo szerokie trasy narciarskie, to jeszcze można uprawiać tam sporty zimowe właściwie przez cały rok.

W Europie znajdziemy wiele idealnych miejsc dla narciarzy. Warto zatem zastanowić się, czego naprawdę szukamy, jakich tras potrzebujemy (stopień trudności) i na jaką rozrywkę liczymy poza stokiem. Taka analiza powinna pomóc w dokonaniu wyboru kierunku narciarskiego wyjazdu.

Więcej propozycji wyjazdów na narty znajdziesz na https://www.primoris.pl/narty

Licencja: Copyright - zastrzeżona