W dniach 7-10 października odbyły się w Essen Targi Zabezpieczeń i Ochrony Przeciwpożarowej. Udział w nich wzięło blisko 1000 firm, z czego około 600 z Niemiec.

Data dodania: 2008-10-13

Wyświetleń: 2120

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

W dniach 7-10 października odbyły się w Essen Targi Zabezpieczeń i Ochrony Przeciwpożarowej. Udział w nich wzięło blisko 1000 firm, z czego około 600 z Niemiec. W dobie kryzysu wystawiennictwa i zawirowań finansowo-gospodarczych jest to liczba imponująca.


Targi w Essen są drugą pod względem prestiżu imprezą europejską w branży zabezpieczeń - przodują targi w Birmingham odbywające się wiosną.
Targi w Essen potwierdziły trendy z Birmingham:

- silna rozbudowa oferty kamer megapikselowych,
- wprowadzanie do systemów kodeka H.264
- szeroka oferta oprogramowania do analizy obrazu.


Nowością jest pojawienie się kamer IP z kodekiem H.264 - Arecont, Hikvision (do tej pory producenci koncentrowali się głównie na rejestratorach).

Do nowości należy również zaliczyć rejestratory hybrydowe; analogowo-cyfrowe w wersji nawet 16+16.

Pojawiły się także rejestratory NVR (Network Video Recorder) jako niezależne, ale w pełni funkcjonalne urządzenia, jest więc szansa, że dedykowane urządzenia wyprą w przyszłości komputery PC z instalacji CCTV IP.

Silnie zwiększyła się liczba wystawców oprogramowania.

Zróżnicowanie potrzeb klientów, a także brak standardów w CCTV IP powoduje konieczność pisania oprogramowania nawet do poszczególnych produktów.

Sytuacja ta jednak może ulec zmianie. Podjęta na wiosnę tego roku przez firmy Axis, Bosch i Sony inicjatywa Open Network Video Interface Forum (ONVIF) ma na celu koordynację prac nad stworzeniem standardów w monitoringu sieciowym.

Organizacja ta prezentując w Essen swoje założenia na stoisku, zachęcała producentów do przyłączenia się do tej inicjatywy.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena