Polacy chętnie zaciągają kredyty bankowe. Mając na swoim koncie kilka zobowiązań, ich spłata może wymknąć się spod kontroli. Trudno bowiem zapamiętać dokładne terminy płatności czy zapanować nad wysokością miesięcznych rat. Z pomocą przychodzi kredyt konsolidacyjny – sprawdź, dlaczego i kiedy warto zdecydować się na takie rozwiązanie.

Data dodania: 2018-11-22

Wyświetleń: 593

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 1

WIEDZA

-1 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Kredyt konsolidacyjny w praktyce. Poznaj jego największe zalety

Kredyt konsolidacyjny to specyficzna forma wsparcia finansowego, dzięki której wiele zobowiązań wobec banków można zastąpić jednym. To świetne rozwiązanie dla osób spłacających jednocześnie kilka kredytów gotówkowych, zakupy ratalne czy korzystających z karty kredytowej.

Kredyt konsolidacyjny – główne korzyści

Konsolidacja kredytów to opcja, która daje kredytobiorcom wiele korzyści. Chociaż nowe zobowiązanie w dalszym ciągu pozostaje kredytem, często okazuje się wyjściem naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom osób spłacających wiele zobowiązań jednocześnie.

  • Zamiana kilku rat w jedną

Regulując kilka zobowiązań wobec banków, trzeba mieć na uwadze kilka terminów płatności. W takim przypadku o pomyłkę nie jest trudno – skutkuje to m.in. opóźnieniem w spłacie i koniecznością poniesienia dodatkowych kosztów.

Dzięki kredytowi konsolidacyjnemu kilka rat zamienisz w jedno miesięczne zobowiązanie. Pozwoli to zachować terminowość w spłacie, co z kolei wpłynie pozytywnie na historię kredytową w BIK czy innych instytucjach.

  • Możliwość obniżenia wysokości miesięcznej raty

Spłacając kilka zobowiązań jednocześnie i zaciągając kolejne kredyty, łatwo stracić rachubę. Mając wiele pożyczek, wysokość miesięcznych rat może niebezpiecznie zbliżać się do granicy domowego budżetu. Wyjściem z tej sytuacji jest konsolidacja – zamiana wielu rat w jedną, najczęściej dużo niższą.

Obniżenie wysokości raty wynika zarówno z możliwości wydłużenia okresu kredytowania oraz atrakcyjnych warunków finansowych. Często zdarza się, że RRSO kredytu konsolidacyjnego jest niższe niż RRSO poszczególnych zobowiązań kredytowych spłacanych obecnie.

  • Możliwość wyboru dogodnego dnia spłaty

Problemy z terminową spłatą wielu zobowiązań często wynikają z niezbyt korzystnego harmonogramu. Zaciągając kredyt konsolidacyjny np. w Getin Banku, kredytobiorca może wybrać dogodny termin spłaty, np. ustalając go na dzień po otrzymaniu wynagrodzenia za pracę.

  • Możliwość pozyskania dodatkowej gotówki

Chociaż istotą konsolidacji jest zamiana kilku zobowiązań w jedno, niektóre banki dają możliwość ubiegania się o dodatkowe środki. Pieniądze można przeznaczyć na dowolny cel.

Jeżeli w konsolidacji widzisz szansę na poprawę domowego budżetu, rozważ takie rozwiązanie. Sprawdź, który bank proponuje kredyt na korzystnych warunkach i złóż wniosek.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
-1 Ocena