W okresie zimowym ciężko jest utrzymać odpowiednią wagę ze względu na to, że metabolizm przestaje pracować tak efektywnie, jak powinien. Można jednak poradzić sobie z tym problemem. Tak więc, co przyspiesza metabolizm?

Data dodania: 2018-11-10

Wyświetleń: 488

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jak podkręcić metabolizm na zimę?

Odpowiednia dieta

Podstawą do tego, aby przyspieszyć pracę metabolizmu jest stosowanie odpowiedniej diety. Ważne jest dostarczanie organizmowi wszelkich składników odżywczych i witamin, które są mu potrzebne do prawidłowego funkcjonowania. Ponadto zasada jest taka, że lepiej jest spożywać około pięciu niewielkich posiłków w ciągu dnia, niż trzy duże. Zbyt duża ilość pożywienia spożyta na raz obciąża układ trawienny. Ważne jest również spożywanie każdego dnia śniadania. Wyjście z domu bez śniadania, rozleniwia układ trawienny i zwalnia jego pracę.

Błonnik i woda

W przyspieszeniu pracy metabolizmu może pomóc spożywanie dużych ilości błonnika. Można go spożywać wraz z pożywieniem, albo w formie suplementów diety. Ważne jest również spożywanie odpowiedniej ilości wody każdego dnia. Wspiera ona pracę metabolizmu i ułatwia trawienie. Zaleca się spożywanie dwóch litrów wody każdego dnia. 

Tabletki odchudzające

Ponadto istnieją tabletki, które mają za zadanie wspomagać odchudzanie. Niektóre z nich bezpośrednio przyczyniają się do usprawnienia pracy metabolizmu, dzięki czemu można nie tylko utrzymać dotychczasową wagę, ale również zrzucić kilka kilogramów. 

Spacery

W trakcie zimy ciężko dbać o regularną aktywność fizyczną. Zawsze można jednak chodzić na długie spacery, które również pomogą w utrzymaniu odpowiedniej wagi. Ponadto zawsze można zapisać się na basen, albo siłownię. W ten sposób organizm może dostać odpowiednie ilości aktywności również w okresie zimowym. 

Podsumowując można powiedzieć, że istnieje kilka skutecznych sposobów na przyspieszenie pracy metabolizmu człowieka. Ważne jest stosowanie odpowiedniej diety, zmianę nieco nawyków żywieniowych, a także zapewnianie organizmowi odpowiedniej ilości aktywności fizycznej. W ten sposób można zachować swoją wagę również w okresie zimowym.

Licencja: Creative Commons