Mobilne ładowarki, to urzadzen ia, które przechowuja energię dla naszych telefonów. Ile faktycznie energii, którą faktycznie pobierzemy z gniazdka elektrcznego na koniec trafi do naszego telefonu.

Data dodania: 2018-09-04

Wyświetleń: 430

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Co to są przenosne łądowarki do telefonów?
 
 
Jak wszyscy zdajemy sobie sprawę, że telefony, które posiadamy mają jedynie energii, która wystarcza im na dzień, dwa normalnej pracy. Jezeli chcemy mieć pewnośc, że w "porywach emocji", gdy będziemy oglądac film na telefonie lub serfować po internecie nie zabraknie nam energii. musimy zaopatrzyć się w przenośne ładowarki.
 
Przenosne łądowarki to tak naprawdę nic innego, jak tylko mobilne baterie. Taki powerbank jest tak naprawdę niczym innym jak tylko baterią, co prawda w jego skład wchodzą również sterowniki i urzadzenia zabezpieczające przed przepięciami.
 
Ile energii faktyczne przekazujemy?
 
 
Bateria w telefonach komórkowych zazwyczaj nie przekracza pojemności 4000 mAh. Niestety nie oznacza to jednak, ze gdy posiadamy baterię o takiej pojemności, faktycznie tyle energii jestesmy w stanie przekazać do naszego telefonu. Przy idealnych warunkach taka energia została by przesłana, niestety zawsze występuja jakieś straty, dla przykładu możemy tu podać wydzielanie się ciepła.
 
 
Powerbanki nie sa lepsze., straty energi wynoszą 30%
tanie powerbanki
 
Podobnie ma się sprawa z przenosnymi ładowarkami do telefonów. Gdy kupimy tanie powerbanki, nie powinniśmy spodziewać się cudów. Prawda jest taka, ze im lepszy model tym mniejsze straty energii. Przy naprawdę dobrych modelach straty energii wynoszą 30%. Przy gorszych modelach straty są wieksze.  Więc jak łatwo policzyć, gdy posiadamy bank energii o pojemności 10 000 mAh, rzeczywistą energię, którą jestesmy w stanie przekazać szacować nalezy w okolicach 7000 mAh.
 
 
Straty energii.
przenosne ladowarki do telefonów
 
Wiele osób nie zdaje sobie spraw z strat energii. Często zdarza się, ze posiadając telefon z baterią 4000 mAh oraz powerbank o pojemności 12000 mAh ludzie uważają, że w pełni naładują ten telefon trzy razy. Rzeczywistosc nie jest jednak aż tak kolorowa. Jeżeli wybieramy sie na biwak, zabieramy z sobą mobilna ładowarkę, warto uwzględnić straty energii.
 
Licencja: Creative Commons