Nike to bez wątpienia jeden z największych graczy na rynku obuwia sportowego. Mierzyć z nim może się jedynie potężny adidas. 

Data dodania: 2018-08-14

Wyświetleń: 1743

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Najpopularniejsze modele wśród męskich modeli Nike

Co ciekawe, historia Nike jest zdecydowanie krótsza i uboższa niż dzieje jej niemieckiego konkurenta, a mimo to amerykański producent zdołał podbić serca i portfele ludzi na całym świecie. Jak to się stało? Popularność Nike wynika przede wszystkim ze sztandarowej kolekcji marki, czyli Air Max. To seria, która na zawsze odmieniła oblicze obuwia sportowego poprzez rewolucję systemu amortyzacji. Dziś w każdym zakątku świata korzysta się z tego innowacyjnego dobrodziejstwa. Warto się więc zastanowić, które modele Nike cieszą się największym uznaniem. W tym tekście weźmiemy na warsztat rynek butów męskich.

Nike Air Max 90

Air Max 90 to niewątpliwie najbardziej popularna kolekcja wśród męskich butów Nike. Obejmuje ona modele, które dominowały modę uliczną właściwie przez całą ostatnią dekadę XX wieku. Do dziś seria doczekała się tylu odsłon, że każdy może znaleźć w niej parę idealnie odwzorowującą jego osobisty gust. Air Max 90 doceniane są przede wszystkim za doskonałą amortyzację oraz niepowtarzalny design. Co ciekawe, obie te właściwości idą ze sobą w parze, przyjmując postać poduszki ze sprężonym gazem, która umieszczona jest w podeszwie. To znak rozpoznawczy całej serii Air Max i wartość, na punkcie której szaleją fani tej marki.

Nike Air Force One

Najbardziej dochodowy but Nike. Czy trzeba dodać coś więcej, by podkreślić popularność Air Force One? Dziś trudno uwierzyć w to, że jego projektant – Bruce Kilgore – podczas prac inspirował się katedrą Notre Dame w Paryżu. Niemniej sylwetki tych sneakersów nie da się pomylić z niczym innym. To tłumaczy, dlaczego użytkownicy tak pokochali ten model. Pozwala on wybić się z tłumu i urozmaicić stylizację – masywny, lecz zgrabny kształt ściąga na siebie zazdrosne spojrzenia. Nie bez znaczenia jest odporność AF One, która zapewniła tym sneakersom błyskawiczną karierę na boiskach NBA. Z aren sportowych trafiły one na ulice, gdzie triumfy święcą aż po dziś dzień.

Nike Stefan Janoski Max

To kolekcja przeznaczona dla miłośników jazdy na deskorolce. Charakteryzuje ją płaska podeszwa i elastyczna cholewka, wygodnie stabilizująca stopę. Dzięki takim wartościom skateboarding jest przyjemniejszy niż kiedykolwiek. Do współpracy nad nową linią obuwia Nike zaprosił znanego skateboardera Stefana Janoskiego. Początkowo wizje obu stron zdecydowanie się rozmijały, ale sneakersom wyszło to na dobre – w rezultacie łączą one walory postulowane zarówno przez markę, jak i przez sportowca. Model Stefan Janoski Max to jednak coś znacznie więcej – fuzja z innowacyjną technologią amortyzacji, z której słyną popularne air maxy. Podeszwa skateboardowych sneakersów wyposażona jest więc w poduszkę gazową – nie tylko nadającą butom sprężystości, ale również (dzięki niewielkiemu okienku) atrakcyjnego wyglądu.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena