Kiedy na świat przychodzi dziecko, sprawa podarunków jest dosyć prosta – największym dobrem są wszelkie ubranka i pampersy (nierzadko finezyjnie zapakowane). Rodzice zawsze cieszą się z takich prezentów, bo są praktyczne i znacznie odciążają kieszeń. Nieco więcej rozterek przynoszą kolejne urodziny.

Data dodania: 2018-08-07

Wyświetleń: 550

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Dzieci w wieku trzech lat dobrze kojarzą fakty, interesują się układankami i mają już swoje ulubione przedmioty oraz zabawki. Na rynku jest bardzo dużo „zabawiaczy”, a niektóre maluchy mają już ich tyle, że często ciężko nam uwierzyć, że nasz prezent może stać się wyjątkowy. Z pomocą nadchodzą drewniane zabawki edukacyjne, o zaletach których przeczytasz poniżej. 

U podstaw stoi drewno 


Nie ma chyba bardziej ekologicznego materiału, z którego można wykonać zabawki. Drewno jest materiałem naturalnym i bezinwazyjnym. Cechuje je przede wszystkim wytrzymałość, nawet w przypadku bardzo ekstremalnych zabaw trudno je połamać czy zniszczyć. Trwałe są również wszelkie nadruki, zdobienia, czy kolory, które nie blakną. Możliwe jest również samodzielne zdobienie, jeśli kryje się w nas artysta, taką drewnianą zabawkę możemy wykonać albo ozdobić samodzielnie. Wspomniana wcześniej zaleta, jaką jest ekologiczność, spodoba się nawet najbardziej wymagającym rodzicom, nie przywoła wątpliwości i obaw, które zdarzają się w przypadku zabawek wykonanych z tworzywa sztucznego. Zabawki zwane potocznie „plastikowymi” mimo wielu testów jakości, często mają nieprzyjemny zapach. 


Czas na naukę 


Trzylatki to dzieci, które, w większości przypadków, mają już znacznie lepszą koordynację ruchową. Widoczna jest również dominacja jednej rączki, co można zauważyć w czasie rysowania, czy innych prac manualnych. Dzieci w tym wieku potrafią już budować wieże z klocków i co ważne, bardzo chętnie naśladują ruchy dorosłych. To bardzo dobry moment na sprezentowanie zegarka, który ma cyferki i elementy drewniane. Zabawki edukacyjne w takiej formie nadają się już dla dzieci powyżej dwóch lat. Naukę odczytywania godzin można wprowadzić do życia codziennego, pokazując dziecku konkretną liczbę i łącząc z nią daną czynność. Codzienna rutyna pozwoli nie tylko na odróżnianie pór dnia, ale również na wprowadzeniu wspólnych nawyków np. „Zawsze gdy w ciągu dnia na zegarku będzie 12, idziemy czytać książkę”. Ponadto, wiele zabawek, poza czasomierzem, wyposażono w kolorowe geometryczne kształty i kolory. Ciekawą opcją na prezent są drewniane zabawki edukacyjne, łączące wiele aktywności w jednym. Taka zabawka posłuży na dłużej, bo nadaje się na różne etapy nauki, często łączy w sobie zegarek, liczydło, literki. 


Nauka przez zabawę 


Drewniane zabawki edukacyjne to nie tylko nauka, ale również wspaniała rozrywka. Wśród licznych propozycji znajdują się między innymi zabawki z serii zabawa w dom, czy teatrzyki. Pozwalają one rozwijać kreatywność, wcielać się w role i dają sporo frajdy. Jedną z kultowych zabawek, które są absolutnie ponadczasowe jest kasa do sklepu. Monety i bilony są całkowicie drewniane, dzięki czemu wystarczą na dłużej i nie zniszczą się. Taka zabawka pozwala również na wstępną naukę dodawania i odejmowania. Inną propozycją może być układanka motoryczna, pozwalająca na poznawanie zależności między przedmiotami. Może stać się wstępem do nauki praw fizyki. Małe zestawy optyczne pozwalają dziecku pobawić się światłem i zobaczyć powstawanie kolorów. 

Gdzie jeszcze dobre jest drewno? 


Coraz częściej zaczęto doceniać drewno, już nie tylko jako materiał na zabawki, ale również jako element wystroju wnętrza. W pokoju dziecięcym wykorzystuje się drewniane mebelki, czy inne elementy. W pedagogice pojawiają się głosy mówiące, że wykorzystanie naturalnych materiałów i tkanin wpływa dobrze na wspomaganie dziecięcej kreatywności. Wśród nowych tendencji, które maja pomóc w rozwoju malucha, stawia się na wybór naturalnych surowców. Dotyczy to nie tylko pokoju dziecka, ale również placówek edukacyjnych, ich otoczenia oraz placów zabaw. Nowa moda na drewniane zabawki edukacyjne jest bezpieczna dla dziecka i wybierają je rodzice, którzy doceniają odpowiedni stosunek jakości do ceny. Zabawki wykonane z drewna są droższe od plastikowych, ale oferują znacznie więcej i starczają na wiele godzin dobrej zabawy.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena