Wśród bardzo popularnych ostatnio typów oświetlenie LED, panele zasługują na szczególną uwagę. Mają nowoczesny kształt. Oświetlają duże powierzchnie. Jest to bardzo wydajny typ oświetlenie.

Licencja: Creative Commons

Data dodania: 2018-07-30

Wyświetleń: 381

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

ARTYKUŁ

0głosów

Dlaczego LED?

Oświetlenie oparte na diodach elektroluminescencyjnych przeżywa swój rozkwit. Dlaczego proponuje się ten typ oświetlenia a na przykład nie świetlówki bądź lampy żarowe? Odpowiedz, jest prosta. Oświetlenie LED jest bardzo wydajne. W tego tupu oświetleniach strumie n światła z mocy jednego wata kształtuje się na poziomie od 70 do nawet 150 lumenów. Większości osób takie cyfry nic „nie mówią". Warto więc podać tu przykład zwykłej żarówki. Poziom wydajności takiej żarówki to koło 13 lumenów z wata. Zatem oświetlenie LED jest niekiedy 10 razy bardziej wydajne niż zwykłe oświetlenie.

 


Dlaczego nie zastosować żarówek LED lub lamp LED?

W biurach warto zastosować panele LED dlatego, że urządzenia te równomiernie rozpraszają światło. Wyobraź sobie pracę w biurze przy lampce z żarówką. W takim rozwiązaniu więcej światła jest w jednych punktach, natomiast inne punkty są niedoświetlone. Stosując panele LED równomierne rozproszone światło

 „Cienko to widzę"


Gdy ktoś potrzebuje przestrzeni, takie oświetlenie jest wprost idealne. Zazwyczaj panele LED posiadają grubość nieprzekraczającą 3 cm. Lampy zatem można idealnie zainstalować na tak zwanych sufitach podwieszanych. Dodatkowym atutem do tego typu rozwiązania jest ich niska waga. Wiele osób zadaje pytanie: „Czy panele LED można jedynie montować na sufitach podwieszanych?" Nie. Lampy LED znakomicie nadają się, do bezpośredniego montażu na syficie.


panele LED


Do pracy rodacy.


Panele LED znakomicie nadają się do oświetlania biur. Ich główne atuty:
 

  • Energooszczędne

 

  • Posiadają duży strumień świetlny,

 

  • są lekkie,

 

  • są żywotne.Powyżej podano jedynie kilka głównych tych urządzeń. Ciekawostką jest to, że te lampy wcale nie muszą być montowane jedynie w biurach. W nowoczesnych mieszkaniach oświetlenie wygląda imponująco.

 

Licencja: Creative Commons