Jak zarabiać w Internecie i zdobyć niezależność finansową, albo źródło dodatkowego dochodu ? Jakie pułapki na Nas czekają i czego należy unikać ? Odpowiedzi na te pytania udzieli Ci poniższy artykuł.

Data dodania: 2008-10-07

Wyświetleń: 5462

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 8

Głosy ujemne: 4

WIEDZA

4 Ocena

Licencja: Creative Commons

Marzą Ci się pieniądze z Internetu, ale nie wiesz jak je zdobyć ? Pomogę Ci w tym, jednak to czy Ty zarobisz będzie zależało tylko i wyłącznie od Twojego zaangażowania.

Wpisując hasło w wyszukiwarce Google „zarabianie w Internecie”, wyświetli się Nam mnóstwo stron z bezwartościowymi informacjami. W większości witryny wyświetlone w wynikach publikują informacje o pseudofirmach płacących za klikanie w banery i odbieranie maili. Wszystko to wygląda pięknie i może kusić prostym i szybkim zarobkiem. Jednak zanim zapiszesz się do któreś z firm GPTR (ang. Get Paid To Read), to proponuję odpowiedzieć sobie na pytanie – kto tak naprawdę na tym zarabia ? Odpowiedź jest prosta i tu niestety z ręką na sercu powiem, że to nie będziesz Ty. Zarobi na Twoim klikaniu i bezsensownym siedzeniu przy kompie osoba, z której polecenia (strony) się zapisałeś. Strony o płatnych mailach, surfbarach, autosurfach i innych śmieciach szukają naiwniaków. Gwarantuję Ci, że po kilku miesiącach widząc mizerne efekty twojej pracy, zrezygnujesz i powiesz sam do siebie – o ja głupi, ale się dałem nabrać. Dlatego pomyśl dwa razy zanim zapiszesz się do systemu płatnych maili – chyba że interesuje Cię zarobek 2 złotych miesięcznie.

Skoro już wiemy czego należy unikać, teraz warto wspomnieć jak można zarobić ?

Zapewne masz jakieś zainteresowania i w któreś dziedzinie jesteś dobry. Warto więc zabrać się do pracy i stworzyć jakąś sensowną stronę. Jeśli nie potrafisz pisać stron, to nie przejmuj się. Dla takich ludzi powstały systemy CMS, ja polecam darmowego wordpressa. Wszelkie niezbędne pliki do pobrania znajdziesz na stronie wordpress-polska.org. Ale to nie wszystko ! Pobrane pliki musisz jeszcze zainstalować na serwerze, a jeśli nie jesteś w tym obeznany to polecam zapytać na dowolnym forum webmasterskim lub pozycjonerskim. Najlepiej sprawdzą się dla tego systemu CMS płatne serwery, ale jeśli Cię na takie nie stać to spokojnie możesz zacząć od jakiegoś darmowego, ważne aby serwer obsługiwał język PHP i bazy danych MySQL. Listę bezpłatnych serwerów znajdziesz na www.clickherefree.com.

Ok, załóżmy że masz już stronę o jakieś tematyce. Teraz warto było by na niej zamieścić jak najwięcej niepowtarzalnej i interesującej treści – im więcej tym lepiej. Jednak sam fakt posiadania strony to nie wszystko, teraz trzeba sprawić aby użytkownicy chcieli ją odwiedzać. Jak to zrobić ? Na początku zgłośmy stronę do wartościowych katalogów. Katalogi te znajdziesz wpisując w Google „katalog stron”. Na dzień zamieszczaj wpisy w minimum 10 katalogach (max. 30 / dzień). Dodawaj po kolei, tak jak wyświetliło Ci w wynikach Google – w ten sposób nie pogubisz się podczas zgłaszania strony i jest małe prawdopodobieństwo, abyś zgłosił ten sam wpis do tego samego katalogu (przeglądarki zmieniają kolory odwiedzonych już odnośników). Z katalogów zyskasz kilka wejść, ale nie spodziewaj się efektu boom. Jeśli twoje artykuły są naprawdę ciekawe, to warto zamieścić również linki do nich w serwisach społecznościowych (np. wykop). Zyskasz w ten sposób dodatkowe wejścia i może zdobędziesz stałych bywalców. Ale to nie wszystkie możliwości, zostały nam jeszcze wyszukiwarki i tutaj zaczynają się schody, ponieważ musimy mieć pojęcie o pozycjonowaniu. Jest to obszerny temat, dlatego nie będę tu go opisywał, natomiast zapraszam do odwiedzenia forum, z którym warto się zapoznać -> www.forum.optymalizacja.com. . To forum będzie dla Ciebie bardzo ważne jeśli poważnie myślisz o pieniądzach.

Jak zdobywać wejścia to już wiemy, teraz mamy kolejny problem, bo nie napisałem jak zarabiać na stronie, nad którą tak intensywnie pracowaliśmy? Tutaj wchodzi pojęcie programu partnerskiego, czyli takiego systemu, który będzie Ci płacił prowizję za sprzedaż danego produktu, za kliknięcie w reklamę, bądź też rejestrację w jakimś serwisie (np. randkowym). Możliwości wyboru programów partnerskich na polskim i zagranicznym rynku jest cała masa i bez problemu powinieneś dopasować coś pod tematykę swojej strony. Ja przykładowo korzystam z programu złote myśli, ponieważ jestem właścicielem kilku stron zawierających darmowe filmy erotyczne, zaś złote myśli mają w swoich zasobach książki o tematyce seksu. Pewnie chcesz wiedzieć jak na tym wychodzę, więc powiem Ci że całkiem dobrze, bo przy prowizji 40% od sprzedanej książki nie może być inaczej. Codziennie coś się sprzedaje, czasami jedynie jest krótki zastój pod koniec miesiąca. Przypuszczam, że powodem jest fakt oczekiwania przez ludzi na wypłaty. Ale wracając do tematu – jeśli mimo wszystko ten program Ci nie odpowiada, to poszukaj coś bardziej odpowiedniego dla siebie (Google Ci pomoże).

Jeżeli natomiast potrafisz tworzyć strony i znasz język php, ale nie masz ochoty na budowanie długich tematycznych treści, to możesz napisać jakiś agregat artykułów do przedruku (np. artelis.pl) – CURL w php czyni cuda. Pamiętaj jednak, że serwis przedrukowujący treści musi być zgodny z regulaminem strony, która udostępnia Ci publikację. Postaraj się takich serwisów stworzyć kilkadziesiąt i podlinkować je z katalogów (lub SWL – o tym za chwilę). Co zrobić z takimi serwisami ? Możesz zamieścić na nich reklamy z programów partnerskich (np. złote myśli) lub kody serwisów SWL (bądź oba jednocześnie). Co to jest SWL ? To inaczej system wymiany linków, który punktuje twoje strony, jeśli te zostały zaindeksowane w wyszukiwarce Google. Indeksację strony możesz sprawdzić wpisując polecenie site:url_strony. Zarobione punkty możesz wymienić na linki, albo sprzedać za godziwe pieniądze. Jeśli zainteresowała Cię metoda zarabiania na punktach SWL, to proponuję zacząć od systemu GotLink, który najlepiej premiuje nowe strony. Więcej systemów znajdziesz na forum www.forum.optymalizacja.com.

Jeśli powyższe sposoby Ci nie odpowiadają to mam jeszcze inną propozycję, pytanie tylko czy potrafisz pisać dobre i ciekawe artykuły ? Jeśli potrafisz to możesz zarobić ok. 3 PLN za każdy 1000 znakowy artykuł. Treści te są chętnie kupowane przez pozycjonerów do budowy zaplecza lub preclowania. Aby zdobyć jakieś zlecenia, należy się ogłosić na kilku forach w działach ogłoszenia i zlecenia. Tutaj również proponuję zacząć od www.forum.optymalizacja.com..

Możliwe, że teraz czekasz aż napiszę o kolejnym sposobie zarabiania. Niestety tutaj Cię zmartwię, na tym etapie moje zarobkowanie się kończy. Możesz spróbować handlu na allegro, ale to już nie moja działka, więc nie ma sensu bym o tym pisał.

KONIEC
Licencja: Creative Commons
4 Ocena