Niskie temperatury za oknem, śnieg i wiatr każdego potrafią skutecznie zniechęcić do wychodzenia z domu.

Data dodania: 2017-11-30

Wyświetleń: 365

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

 Jednak nawet niekorzystne warunki atmosferyczne nie powinny być przeszkodą do tego, aby wybrać się na spacer z niemowlakiem i zapewnić mu dawkę świeżego powietrza. Jak się do takiego wyjścia przygotować? Oto kilka przydatnych wskazówek.

Po pierwsze: ubranko

To absolutnie najważniejszy element, na który musimy zwrócić uwagę. Odpowiedni ubiór niemowlaka zapewni mu ciepło, ale jednocześnie nie dopuści do przegrzania, które może skutkować powstaniem potówek, a nawet przeziębieniem. Podstawową zasadą ubioru maluszka jest dołożenie mu o jedną warstwę ubrania więcej, niż sami mamy na sobie.  Zaczynamy od ubrania dziecku body bądź koszulki z długim rękawkiem oraz rajstopek. Kolejna warstwa to spodenki i bluza wykonane z dresowej tkaniny lub polaru. A na koniec ciepła czapka oraz rękawiczki.

Ponadto warto pamiętać o tym, aby ubranko było miękkie, posiadające płaskie szwy, które nie będa uwierały dziecka podczas spaceru powodując dyskomfort.
 

Po drugie: Śpiworek do wózka

Kolejnym elementem stroju dziecka na spacer będzie ciepły śpiworek do wózka. Warto wybrać taki, który będzie posiadał kapturek z futerkiem oraz suwak w dolnej części, umożliwiający wygodne rozpięcie dołu.

Oprócz tego warto wziąć ze sobą na spacer kocyk, którym przykryjemy niemowlę. Co jakiś czas sprawdźmy kark dziecka - jeśli jest spocony, oznacza to, że należy ściągnąć kocyk, gdyż zwyczajnie jest mu już za ciepło.

Po trzecie: pielęgnacja i akcesoria

Zanim wyjdziemy z maluszkiem na dwór, koniecznie nasmarujmy jego buźkę kremem ochronnym, zabezpieczającym jego wrażliwą skórę przed mrozem i wiatrem. Zimą pogoda bywa kapryśna: wychodząc z domu możemy trafić na słońce, a za kilkanaście minut może wystąpić silniejszy wiatr oraz opad śniegu. Warto więc mieć przy sobie osłonkę przeciwdeszczową na wózek,która również doskonale zabezpieczy dziecko przed wiatrem. Na wszelki wypadek weźmy też ze sobą dodatkowy kocyk, gdyby w trakcie spaceru okazało się, że jest zimniej, niż nam się początkowo wydawało.

Po czwarte: pomyśl o sobie

Bardzo ważne jest, abyśmy sami zadbali o swój odpowiedni ubiór. Podczas spaceru z wózkiem na mróz narażone są przede wszystkim dłonie, nawet jeśli mamy na nich rękawiczki. Warto więc wyposażyć się w specjalną, ciepłą mufkę do wózka, w której wygodnie schowamy dłonie podczas prowadzenia wózka. Dobrym pomysłem będzie również zabranie ze sobą kubka termicznego z ciepłym napojem, który będzie nas rozgrzewał podczas spaceru i tym samym uchroni przed przeziębieniem.

Tak przygotowani możemy z powodzeniem ruszyć z maluszkiem na zimowy spacer.

Licencja: Creative Commons