Zarówno dorośli, jak i maluchy uwielbiają spacery. O ile jednak wyjście na spacer z sześciolatkiem nie stanowi żadnego problemu, o tyle spacer z maluchem w wózku może stanowić dla niewprawionych rodziców nie lada wyzwanie.

Data dodania: 2017-04-10

Wyświetleń: 379

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

5 akcesoriów, które przydadzą się podczas spaceru z dzieckiem

 Oto pięć akcesoriów, które warto zabrać ze sobą na spacer z małym dzieckiem. 

Pieluszki


Numer jeden to oczywiście pieluszki. Jeśli nie chcemy, by dziecko nabawiło się odparzeń skóry, warto zabrać ze sobą dwie lub trzy dodatkowe pieluszki, by w razie konieczności móc zmienić brudną podczas spaceru. Dodatkowo przydadzą się chusteczki oraz preparat do nawilżania skóry. 

Coś do przykrycia

Obowiązkowo też należy mieć ze sobą coś do przykrycia. Może to być kocyk lub kołderka, ale świetnie też sprawdzają się śpiworki do wózka, które nabyć można w wielu ciekawych wzorach i kolorach. Warto zawsze mieć ze sobą dodatkowe nakrycie, nawet jeśli pogoda jest słoneczna i nie zapowiada się ochłodzenie. Małe dzieci są bardzo wrażliwe na zmiany temperatury i mogą łatwo się przeziębić, jeśli odpowiednio się o nie nie zatroszczymy. 

Butelka ze smoczkiem

Bardzo ważne jest także, by zatroszczyć się o to, by maluch miał co jeść i pić. Jeśli nie karmimy piersią, przyda się butelka zarówno z mlekiem, jak i na przykład z wodą lub herbatką do picia. Warto pamiętać, że dzieci bywają głodne w najmniej oczekiwanych momentach. Warto mieć to na uwadze, jeśli nie chcemy z tego powodu kończyć spaceru szybciej. 

Smoczek

Warto także przygotować na spacer smoczek. Dla wielu dzieci jest to doskonały sposób na uspokojenie się czy zaśnięcie. Kiedy maluch jest płaczliwy i marudny, smoczek może okazać się najlepszym rozwiązaniem. Bardzo ważne jest, by zawsze przechowywać smoczek w czystości. Z tego powodu na spacer nadają się szczególnie smoczki, które posiadają specjalny pojemnik do przechowania. 

Maskotka

Wreszcie na koniec, warto mieć ze sobą ulubioną maskotkę dziecka. Może to być pluszowy miś lub szmaciana lalka. Taka miękka zabawka doskonale sprawdzi się wówczas, gdy nasz maluszek będzie chciał zasnąć - bliskość pluszaka pomoże mu szybko zapaść w spokojny sen.

Licencja: Creative Commons