Każda młoda mama przed wyjściem na pierwszy spacer, ma problem ze zgromadzeniem wszystkich potrzebnych rzeczy. Na początku trudno jest przewidzieć, co przyda się podczas nieobecności w domu, jednak wystarczy zrobić krótką listę, żeby mieć przy sobie całe potrzebne wyposażenie.

Data dodania: 2017-08-15

Wyświetleń: 557

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Idziemy na spacer

Akcesoria do przewijania

Nawet podczas krótkiego spaceru może zajść konieczność przewinięcia dziecka. Warto mieć przy sobie kilka zapasowych pampersów i podkład do przewijania, który jest przydatny zwłaszcza, gdy nie mamy dostatecznie higienicznych warunków do zmiany pieluszki. Torba do wózka powinna zawierać także nawilżane chusteczki dla niemowląt, którymi oczyścimy dziecko i małe torebki foliowe na zużyte pampersy. 

Drobiazgi dla dziecka

Oprócz przewijania, może zajść również potrzeba nakarmienia dziecka. Jeżeli karmimy piersią, sprawa jest znacznie prostsza, jednak mamy używające mleka w proszku, muszą przyrządzić je przed wyjściem. W czasie zimy warto włożyć butelkę z mlekiem do torby termoizolacyjnej. Przydatnym drobiazgiem jest pielucha tetrowa, którą wytrzemy buzię dziecka albo wykorzystamy jako ochronę przed słońcem lub zimnem. Warto zaopatrzyć się również w folię przeciwdeszczową, na wypadek nagłego pogorszenia pogody. Jeżeli dziecko ząbkuje, lepiej nie wychodzić z domu bez gryzaka, który przyniesie mu ulgę. Na wypadek upuszczenia na ziemię lub zgubienia można zabrać zapasowy gryzak, tak samo jak smoczek. Zawsze istnieje ryzyko pobrudzenia się dziecka podczas przewijania albo karmienia, dlatego warto mieć przy sobie zapasowe ubranko. Jeżeli nie chcemy żeby nasze maleństwo się nudziło, lepiej zabrać także jego ulubione zabawki.

Kilka rzeczy dla mamy

Spacer z niemowlakiem ma być przyjemnością również dla jego mamy, dlatego do poczytania przydadzą się książka lub gazeta do poczytania. W chłodne dni warto zabrać ze sobą szal lub sweter, zwłaszcza gdy zamierzamy usiąść i odpocząć. Zabierając mleko dla dziecka, nie można zapomnieć o przekąskach dla mamy. Latem najlepiej sprawdzą się owoce i woda, a zimą ciepły napój w termosie. Ostatnim drobiazgiem, który warto mieć przy sobie jest żel antybakteryjny, którym oczyścimy ręce przed karmieniem lub po przewinięciu dziecka.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena