Spacer z dzieckiem to wspaniałe przeżycie dla rodzica, a dla dziecka okazja do poznawania świata. Aby nic nie przeszkodziło w spędzaniu przyjemnych chwil, należy dokładnie się przygotować. 

Data dodania: 2017-04-05

Wyświetleń: 620

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Spacer z dzieckiem- co zabrać ze sobą?

Podstawowym gadżetem, o którym warto pamętać, jest torba lub organizer na akcesoria. Dobrze spakowana torba to gwarancja komfortu dziecka i spokój rodzica.

W odpowiednio spakowanej torbie nie może zabraknąć pieluszek. Należy wziąć ich kilka, bo nigdy nie wiadomo co może się przydarzyć i jak długo będziemy spacerować. W tym wypadku lepiej jest mieć więcej niż mniej. Woreczki foliowe przydadzą się do zawinięcia zużytej pieluszki.Dobrze mieć także pieluszkę tetrową, która przyda się chociażby do ochrony przed słońcem czy przed wiatrem, a w zimie przed ostrym, chłodnym powietrzem.
Każdy odpowiedzialny rodzic powinien mieć też swój przewijak, aby w razie konieczności mógł bez problemu zmienić maluszkowi pieluszkę.

W torbie powinny się też być chusteczki nawilżające dla dzieci. Przydadzą się one w trakcie przewijania dziecka i do wytarcia rączek lub buzi, kiedy maluch się pobrudzi.

Bardzo ważne jest też jedzenie dla dziecka. Jeżeli nie karmi się piersią trzeba przygotować zapas jedzenia dla maluszka. Dobrze jest trzymać ją w torbie termoizolacyjnej, zwłaszcza zimą, aby mleko trzymało ciepło. Starszym dzieciom warto wziąć jakąś zdrową przekąskę, na przykład kawałki owoców. 

Podstawą dobrze zapakowanej torby jest także komplet ubranek na zmianę, albo najlepiej dwa. Można także wziąć dodatkowy kocyk.
Warto mieć także ze sobą smoczek, jeśli dziecko używa, oraz ulubioną przytulankę, która sprawdzi się kiedy dziecko się niespodziewanie rozpłacze.
Jeśli dziecku zaczynają rosnąć ząbki, warto mieć przy sobie także gryzaczek, najlepiej dwa, żeby przyniosły dziecku ulgę podczas spaceru.

Będąc na spacerze z dzieckiem nigdy nie można przewidzieć wszystkiego, co może się wydarzyć, dlatego warto mieć ze sobą na wszelki wypadek książeczkę zdrowia dziecka.

Licencja: Creative Commons