Lotnisko Balice obsługuje 15 linii lotniczych. Z tego aż 7 to linie budżetowe. Jak upolować tanie bilety z Krakowa? I dokąd można polecieć?

Data dodania: 2017-11-28

Wyświetleń: 630

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Tanie latanie z Krakowa - jak znaleźć w internecie promocje na bilety lotnicze

Tanie linie lotnicze - połączenia z lotniska Balice

Lotnisko Balice, z ponad 5 mln podróżnych rocznie, to prawdziwa gratka dla miłośników taniego latania. Ryanair, EasyJet, Norwegian, Jet2.com, Eurowings, Vueling Airlines i Iberia. Ci przewoźnicy oferują możliwość przelotu z Krakowa do wielu miast Europy nierzadko zaledwie za kilka - kilkanaście euro.

Siatka połączeń, jakie oferują przewoźnicy, zmienia się w każdym sezonie, dlatego warto na bieżąco śledzić ogłoszenia przewoźników i planować loty z wyprzedzeniem. Zazwyczaj, przy inauguracji nowych kierunków tras, bilety mają bardzo korzystne, niższe ceny.

Oczywiście, aby znaleźć tani lot, trzeba mieć nieco szczęścia i wiedzieć, jak szukać tanich lotów w internecie. Jest na to kilka sposobów:

Okazje biletowe dzięki aplikacjom

Kayak oraz Skyscanner to najpopularniejsze aplikacje do wyszukiwania tanich lotów. Pozwalają monitorować ceny na konkretnych trasach, dlatego dobrym pomysłem jest wybór kilku miejsc docelowych oraz ustawienie monitoringu na wybrany okres. Skyscanner będzie wysyłał oferty każdego tygodnia na dany miesiąc, a Kayak pozwala na monitoring cen w obrębie +/- 3 dni.

Tanie bilety bezpośrednio od przewoźnika

Dobrym pomysłem, jeśli interesują nas jedynie loty bez przesiadek, jest śledzenie ofert konkretnych przewoźników. Wszelkie promocje i obniżki linie lotnicze ogłaszają w newsletterach, aplikacjach mobilnych oraz informacjach prasowych. Powiadomienia o nowych promocjach, które przychodzą na maila i szybka reakcja, może pozwolić na zakup bardzo okazyjnego biletu.

Wykorzystanie lotów z przesiadkami

Mimo obecności w Krakowie aż tylu tanich linii lotniczych, dla wielu ceny oferowane, np. przez Norwegian bądź Eurowings, będą nadal zbyt wysokie. Jak polecieć do miejsca, które nie ma bezpośrednich lotów z Balic, bądź te które są dostępne i tak są za drogie? Rozwiązaniem może być lot z przesiadką bądź dojazd na inne lotnisko komunikacją autobusową. Jednym z miejsc, z których jest naprawdę dużo połączeń tanimi liniami, jest Berlin, do którego można dojechać autobusem już za kilka złotych. Jest to wprawdzie podróż trwająca wiele godzin (przejazd Kraków - Berlin to 8,5 godziny), ale dzięki takiemu połączeniu można polecieć do Timisoary w Rumunii za 80 zł czy do Stambułu w Turcji za 120 zł. To również dobry pomysł przy lotach poza Europę.

A kiedy już kupimy tani bilet, wybierzemy tanie noclegi i wykonamy cały plan podróży, wystarczy zarezerwować tani parking przy lotnisku Balice, spakować walizkę i ruszyć w drogę!

Licencja: Creative Commons