Warszawa to miasto, które kojarzy się z pędem, wiecznym zabieganiem, zgiełkiem i ruchliwymi ulicami. Pozory jednak mylą. Stolica to nie tylko głośne Śródmieście, ale również dzielnice, które są z nim świetnie skomunikowane, ale pozwalają na wytchnienie. Jedną z takich dzielnic jest właśnie warszawska Ochota.

Data dodania: 2017-09-01

Wyświetleń: 627

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Warszawska dzielnica Ochota - Jej krótka historia

Opis dzielnicy

Ochota sąsiaduje z wieloma dzielnicami Warszawy: z Mokotowem, Wolą, Włochami oraz z samym centrum stolicy. Świetnie skomunikowana, powstała w 1238 roku, a obecnie jest najgęściej zaludnioną częścią miasta. Niegdyś była ważnym punktem komunikacyjnym: przebiegały przez nią główne szlaki tkj. Droga Królewska czy kolej warszawsko-wiedeńska. Dodatkowo odczuwalny jest tutaj aspekt historyczny. Na tych ziemiach miała miejsce „Rzeź Ochoty”, która sprawia, że duch dawnych czasów jest tam nadal obecny. To miejsce jest wyjątkowe nie tylko przez swoje historyczne korzenie. Obecnie na Ochocie rozwijają się placówki oświatowe, ośrodki kulturowe, a także istnieje tu wiele restauracji i pubów. Do centrum miasta jest zaledwie kilkanaście minut.

Zamieszkaj na Ochocie

Ochota to doskonałe miejsce do zamieszkania dla wszystkich osób, które chcą być blisko ruchliwego Śródmieścia, ale po pracy cenią sobie spokój i bliskość przyrody. Ta dzielnica doskonale łączy te dwie cechy. Na Ochocie znajduje się wiele terenów zielonych, parków i miejsc, w których miło można spędzać czas całą rodziną. Warto również wspomnieć o niedalekiej bliskości do jednego z najbardziej znanych terenów rekreacyjnych, którym jest Pole Mokotowskie uwielbiane przez mieszkańców Warszawy. Na Ochocie zlokalizowany jest również Warszawski Uniwersytet Medyczny, co sprawia że studenci tej uczelni chętnie wynajmują tu mieszkania. Znajdziemy tu również Och-Teatr oraz inne ośrodku kulturalne. Ochota bogata jest również w liczne zabytki: piękne kościoły, kamienice, wille, pomniki. Do najbardziej znanych zabytków zalicza się Kolonię Lubeckiego, Kolonię Staszica czy „Redutę Ordona”. Wszystkie te atrakcje przyciągają coraz więcej osób, które nie tylko chcą tu przebywać od czasu do czasu, ale chcą zamieszkać właśnie w tej dzielnicy stolicy. Inwestorzy coraz częściej starają się sprostać oczekiwaniom swoich Klientów, dlatego też na Ochocie powstaje wiele nowych inwestycji.

Do wartych wymienienia zaliczyć można realizacje Dom Development. Pierwsza z nich to „Osiedle pod Różami”. Przystępne ceny idą w parze z doskonałą jakością wykonania. Inwestycja zlokalizowana jest przy ul. Włodarzewskiej 66. Kolejną inwestycją tego samego dewelopera są „Apartamenty Włodarzewska 30”. Aż 114 mieszkania o różnorodnym metrażu, od 36 m2 do 131 m2, zapewniają nieograniczony wybór kupującym. Przestrzeń na dworze została podzielona na 2 części: kameralną, przeznaczoną tylko dla mieszkańców, gdzie znajduje się ogródek oraz reprezentacyjną, znajdującą się od strony wschodniej „Apartamentów Włodarzewska 30”. Deweloper wziął pod uwagę również problemy z parkowaniem, które spędzają sen z powiek Warszawiaków i w swojej inwestycji uwzględnił 2-poziomowy garaż podziemny. Lokalizacja „Apartamentów Włodarzewska 30” jest bardzo atrakcyjna: liczne tereny zielone tkj. Park Szczęśliwicki oraz Górka Szczęśliwicka, przyciągają miłośników przyrody. Inwestycję Przy Parku znajdziecie tutaj https://www.domd.pl/przyparku

Ceny mieszkań na Ochocie są bardzo zróżnicowane. Wszystko oczywiście zależy od wieku budynków, materiałów użytych do budowy, lokalizacji, bliskości komunikacji i wielu innych czynników, ale miejsce to zdecydowanie warte jest swojej ceny. To dzielnica, która nie tylko spodoba się warszawiakom, ale również przypadnie do gustu osobom, które dopiero przeprowadziły się do stolicy i szukają tu swojego miejsca. Ochota jest idealnym wyważeniem między zatłoczonym centrum tego prężnego miasta, a spokojniejszymi jego krańcami. Można tu odpocząć, ale z pewnością nikt nie będzie się nudził.

Licencja: Creative Commons