Czy istnieje idealny czas ku temu, by się zakochać? Może wydać się to nieprawdopodobne, ale tak! Co więcej, badania naukowe mówią o tym, że można nie tylko wyliczyć najbardziej sprzyjający okres na zakochanie, ale także wybrać optymalną porę na seks. Jak to działa?

Data dodania: 2017-08-22

Wyświetleń: 1230

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Kiedy najlepiej się zakochać?

O tym, że istnieje idealny moment by się zakochać jest przekonany dr. Micheal J.Breus chronobiolog i psycholog kliniczny. W jednym z wywiadów wskazuje na kluczowy czynnik potrzebny do zakochania (ale także do uzyskania zdrowia, sprawności psychofizycznej i szeroko pojętego poczucia szczęścia). Jest to rytm dobowy człowieka. Naukowiec wydzielił cztery podstawowe rytmy: delfin, niedźwiedź, lew i wilk.

 

Delfin

Delfiny to ostrożni i rozważni introwertycy, często nerwowi, posiadający za to dużą inteligencję. Są to ludzie, którzy zazwyczaj budzą się zmęczeni, ale potrafią przy tym nie spać do późnej nocy. Starają się trzymać z daleka od ryzykownych sytuacji, nieustannie dążą do sprawiedliwości
i zwracają szczególną uwagę na detale.

 

Niedźwiedź

Niedźwiedzie to ekstrawertycy, którzy z łatwością nawiązują kontakty, są otwarci i ciekawi świata. To Ci, którzy nastawiają kilka drzemek, próbując odwlec czas właściwej pobudki. Czują się senni aż do pory obiadowej, a kładą się spać późno. Cenią sobie przede wszystkim swój własny komfort, otaczając się ludźmi i przedmiotami, które dostarczają im wiele radości.

 

Lew

Lwy to bardzo ciepłe i przyjazne osoby, niezastąpione w swoich obowiązkach. Są wiecznymi optymistami. Wstają zawsze wczesnym rankiem, ale nie odczuwają z tego powodu dyskomfortu. Ich priorytetem w życiu jest zachowanie dobrego zdrowia i sprawności fizycznej.

 

Wilk

Wilki to osoby kapryśne, impulsywne i często pesymistyczne, ale przy tym bardzo twórcze. To ludzie, którzy nienawidzą wstawać rano, o czym zawsze informują otoczenie. Wilki lubią ryzyko
i często szukają nowych wrażeń. To najbardziej emocjonalny ze wszystkich typów.

 

Gdy już wiesz jaki jest Twój rytm dobowy, spójrz jaka pora dnia będzie dla Ciebie najlepsza dla romantycznych uniesień.

 

Najlepsza chwila na zakochanie

Delfiny najczęściej zakochują się pod wieczór, lwy – z samego rana lub w pierwszej połowie dnia, niedźwiedzie – popołudniu lub wczesnym wieczorem, a wilki – późnym wieczorem lub nocą.

 

Co ciekawe, proces ten składa się z trzech faz: przyciągania, przywiązania oraz połączenia. Pierwsze dwa są związane z hormonami.

  • Faza przyciągania – to ten moment, gdy czujesz wielką sympatię do drugiej osoby. Oparte jest to na działaniu feromonów – bezwonnych substancji wydzielanych przez organizm kobiety i mężczyzny. Badania naukowe dowiodły, że ich poziom jest największy u kobiet podczas owulacji.

  • Faza przywiązania – to nieustanne pragnienie przebywania z drugą osobą, obecność której powoduje zwiększoną produkcję oksytocyny tzw. hormonu miłości we krwi.

 

Najlepsza pora na seks

Przyjęło się uważać, że najlepszą porą na uprawianie miłości jest wieczór. To błędne przekonanie. Jesteśmy wtedy mniej energiczni niż w ciągu dnia, a poziom testosteronu u obu płci znacznie spada.

 

Dla delfinów najlepszym czasem na seks jest poranek, podobnie jak dla lwów z tym, że potrzebują one dodatkowych 15-20 minut na pełne rozbudzenie się. Niedźwiedzie najbardziej skore do igraszek będą rankiem, od razu po przebudzeniu, a wilki tuż po śniadaniu.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena