Tendencje w modzie zmieniają się na przestrzeni wieków. Chcemy nie tylko wyglądać modnie i ciekawie, ale przede wszystkim czuć się dobrze we własnej skórze.

Data dodania: 2017-08-17

Wyświetleń: 880

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jak odnaleźć własny styl?

Obecnie na rynku dostępnych jest tyle modeli, wzorów czy fasonów, że często się gubimy i ciężko nam ocenić co do nas pasuje oraz w czym czujemy się dobrze. Sięgamy więc po porady stylistów. Może nam się wydawać, że stylista to taki czarodziej, który pomoże nam odmienić swoje życie. Doradzi fryzurę, makijaż, dobierze modne akcesoria i ubrania, dzięki czemu poczujemy się bardziej kobieco i pewnie siebie. Problem pojawia się, gdy ten czarodziej nagle znika, a Ty nie do końca wiesz, czy poradzisz sobie z modowymi wyzwaniami na co dzień. 

Zacznij od bardzo ważnej rzeczy: uwierz w siebie! Tylko Ty sama możesz odnaleźć własny styl. Powinien on wyrażać Ciebie, Twoją osobowość. Wprowadzenie go w życie to zadanie stylisty, ale on tylko realizuje Twoje pomysły. Percepcja kształtów i form, zasady harmonii, dobór odzieży do typu figury – to rzeczy, których można się nauczyć. Kluczem do sukcesu jest zrozumienie tego kim jesteś, do czego dążysz, jak chcesz by odbierali Cię inni. Czasami za pomocą wizualnych środków nie da się wyrazić siebie. Można to porównać do ludzi, którzy mają dobry słuch, jednak nie potrafią śpiewać: słyszą, że fałszują, ale nie mogą tego zmienić. Nawyki, ćwiczenia i porady profesjonalistów są bardzo pomocne w rozwijaniu i wzbogacaniu własnego stylu, ale to do Ciebie należy jego odnalezienie. 

Znajdziesz własny styl tylko wtedy, gdy do końca poznasz siebie. Właśnie dlatego to tak trudne zadanie dla młodych dziewczyn, które jeszcze nie są siebie świadome.
Większość kobiet poznaje swój styl około 30 roku życia. Nie jest to w żaden sposób związane z poszukiwaniami i eksperymentowaniem z wyglądem. Dzieje się tak dlatego, że właśnie w tym wieku zdajemy sobie sprawę kim jesteśmy i czego naprawdę pragniemy w życiu.

Na początek spróbuj wprowadzić w życie poniższe rady, a wszystko powinno pójść jak z płatka.

  1. Nie łącz kolorów na zasadzie podobieństw. Ubrania najlepiej dobierać na zasadzie kontrastów – ciemne odcienie z jasnymi. Biżuteria i akcesoria powinny współgrać kolorystycznie z całą resztą.
  2. Jeśli wybierasz dopasowaną górę, załóż luźniejszy dół. Tak samo postępuj odwrotnie. Rezygnując z tej modowej zasady i ubierając w całości szerokie lub wąskie ubrania sprawiasz, że figura staje się niekształtna i przyciężka.
  3. Do spódnic ubieraj krótsze bluzki. Nie powinny być one dłuższe niż do połowy biodra. Pamiętaj o tym szczególnie wtedy, gdy ubierasz długą spódnicę, co najmniej do połowy łydki. 
  4. Zapomnij koniecznie o zniszczonych i znoszonych rzeczach.
  5. To najważniejsza zasada: bądź sobą i uśmiechaj się!
Licencja: Creative Commons
0 Ocena