Layout strony internetowej to nic innego jak szata graficzna strony, która wiąże się z ogromną wiedzą grafików i szeregiem odpowiednich narzędzi potrzebnych do jej wykonania.

Data dodania: 2017-08-05

Wyświetleń: 799

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

 Prostą grafikę strony możemy jednak wykonać samodzielnie, jeśli tylko zapoznamy się z podstawowymi zasadami tworzenia interfejsu strony internetowej i zaopatrzymy się w podstawowe narzędzia. 

Po pierwsze: POMYSŁ
Zanim zaczniemy działać w odpowiednich programach w celu stworzenia odpowiedniej szaty graficznej potrzebny jest nam dobry pomysł. Istnieją specjalne serwisy, na których możemy szukać inspiracji, takie jak: Web Creme, czy CSS Mania. 
Kiedy mamy już wstępną koncepcję na naszą szatę graficzną warto wszystkie pomysły przelać na kartkę, co znacznie ułatwi nam pracę i oszczędzi nasz cenny czas. 

Po drugie: KOLORYSTYKA i TŁO
Nieodłącznym elementem grafiki każdej strony internetowej jest oczywiście jej kolorystyka. W tym zakresie również korzystać możemy ze specjalnych kreatorów, takich jak np. ColorBlender. 
Jeśli jesteśmy początkującymi grafikami najłatwiej będzie nam skorzystać z trzech kolorów: jednego podstawowego i dwóch pobocznych. 
Nie możemy bagatelizować również znaczenia tła w tworzeniu pożądanego layoutu. Aby wybrać odpowiednie, warto zapoznać się z serwisem Amazing Textures. 

Po trzecie: PROGRAM GRAFICZNY
Podstawowym elementem tworzenia grafiki strony jest przeniesienie własnego szkicu do stosownego program graficznego, takiego jak Photoshop, czy Macromedia Firefoks, we właściwej rozdzielczości. 
Po tym kroku nie pozostaje nam już nic innego jak wypełnianie wytyczonego szablonu właściwą treścią: tekstem, czy zdjęciami, z zastosowaniem ówcześnie dobranej kolorystyki i tła. Aby umożliwić sprawne umieszczanie potrzebnej treści na naszej stronie Internetowej konieczne jest sprawne cięcie layoutu.

Umiejętne pocięcie grafiki warunkuje jej integrację z kodem HTML. Wówczas rozwiązane zostają takie problemy jak wprowadzanie tła pod tekstem, czy konieczność wprowadzania kolejnych ramek przy zbyt dużej ilości tekstu, gdyż grafika naszej strony sama pozostaje niezmienna niezależnie od wprowadzanej przez nas treści.

Licencja: Creative Commons