W dzisiejszych czasach cięcie layoutu odbywa się najczęściej przy pomocy specjalnych programów graficznych, takich jak np. Adobe Photoshop. 

Data dodania: 2017-09-30

Wyświetleń: 2035

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Pamiętać należy o tym, że technik cięcia jest bardzo dużo, ponieważ program Adobe Photoshop i wiele konkurencyjnych aplikacji oferuje wiele możliwości pocięcia szablonu. Wszystko tak naprawdę zależy od naszych indywidualnych preferencji i przyzwyczajeń.


Profesjonalne cięcie layout psd do html

Najpopularniejsza metoda cięcia psd do html polega na wycinaniu interesujących nas warstw za pomocą "cięcia na plasterki". Za pomocą magicznego piórka należy bardzo dokładnie obrysować każdą warstwę oddzielnie i zapisać ją w nowym pliku. Pamiętać należy również i o tym, aby przy zapisywaniu plików nie korzystać z tradycyjnego zapisu, tylko wybrać opcję "zapisz dla internetu". Bardzo pomocny może okazać się również specjalny podgląd w przeglądarce internetowej, dzięki któremu błyskawicznie sprawdzimy jak pocięte grafiki prezentować będą się na stronie www. Program Adobe Photoshop daje nam również do dyspozycji kilka prostych linijek kodu CSS do pomocy, dzięki czemu możemy na przykład zmienić tło strony, aby sprawdzić jak wycięta grafika prezentować będzie się w innych kolorach.


Dlaczego warto korzystać z cięcia na plasterki

Plasterki dzielą psd na mniejsze obrazy, które złączane są automatycznie w stronę internetową przy użyciu warstw CSS albo specjalnych tabeli HTML. Precyzyjne dzielenie grafiki pozwala nam przypisać różne łącza URL i zastosować dowolną nawigację strony tworząc w ten sposób estetyczną grafikę internetową.

Program Photoshop automatycznie zapisuje wszystkie pocięte plasterki w postaci oddzielnych plików. Co więcej, generowany jest również kod HTML i CSS, który niezbędny jest do prawidłowego wyświetlania obrazu pociętego na plasterki. Obecnie wiele firm lkorzysta z pomocy fachowców specjlizujących się w cięciu layoutu, gdyż często, z pozoru prosty, lprojekt wymaga wiedzy oraz doświadczenia, by efekt końcowy spełniał określone oczekiwania.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena