Należy także uszczelnić wszystkie przeloty rur stosując pierścienie uszczelniające, warto także zwrócić uwagę na wszelkiego typu hydroizolacje, które także mają niebanalny wpływ na utrzymanie właściwej temperatury w budynku.
Oszczędność
Ściany konstrukcyjne, które zostały wykonane ze zbyt małą ilością materiałów izolujących w poddaszu czy podłodze powodują, że roczne wydatki na ogrzewanie mogą osiągnąć bardzo wysokie sumy. Utraty ciepła spowodowane przez zbudowane w niewłaściwy sposób przegrody budowlane sprawia, że nawet ponad 70% energii przeznaczonej do ogrzewania domu może zostać zmarnowane. Dlatego też zadbanie o dostateczny poziom izolacji termicznej ma znaczy wpływ nie tylko na mniejsze koszty utrzymania domu, lecz także zapewnienie wysokiego komfortu cieplnego pomieszczeń. Duże znaczenie dla właściwego przygotowania przegród budowlanych ma grubość i rodzaj użytych materiałów konstrukcyjnych oraz izolujących. Budynkiem poprawnie i równomiernie ocieplonym nazywamy taki, w którym materiał izolujący zamontowany jest od zewnętrznej strony przegród, przez co ograniczona ilość mostków termicznych i poprawiona jest akumulacja ciepła w ścianach.
Ekonomia a materiały termoizolacyjne
Wykorzystane w trakcie budowy domu materiały termoizolacyjne odznaczające się wysoką akumulacją ciepła oraz niskim współczynnikiem jego przewodzenia znacznie wpływają na możliwość ułożenia mniejszej warstwy ocieplenia. Podejmując decyzje odnośnie rozwiązań technologicznych naprawdę warto sprawdzić, czy grubość izolacji będzie całkowicie odpowiednia. Zastosowanie zbyt małej ilości materiału spowoduje, że uzyskanie właściwego współczynnika przenikania ciepła okaże się praktycznie niemożliwe. Natomiast położenie zbyt grubej warstwy izolacyjnej będzie po prostu nieopłacalne z punktu widzenia ekonomii – różnice w stratach ciepła mogą być na tyle niskie, że inwestycja nigdy się nie zwróci.