0 głosów
0 głosów dodatnich
0 głosów ujemnych
446 razy czytane
0 przedrukowany
Copyright - zastrzeżona Licencja

Nieprawidłowa pielęgnacja, ale także zanieczyszczenie środowiska mogą wpływać na to, że skóra jest narażona na powstawanie zaskórników. Wskutek niedokładnego oczyszczenia cery, sebum wraz z obumarłym naskórkiem zatyka ujścia gruczołów łojowych.Ten problem można zmniejszyć w gabinecie kosmetycznym.

Img

Naturalne złoża w trosce o skórę

Obecnie prawie każdy salon kosmetyczny proponuje mniej inwazyjne sposoby na oczyszczanie skóry, niż popularne jeszcze do tej pory oczyszczanie manualne, które nieraz skutkowało stanami zapalnymi na skórze. Kosmetyczka może na przykład wykonać klientce łagodną maskę z glinki zielonej, która doskonale oczyszcza z nadmiaru sebum oraz pomaga odblokować pory.

Glinkę wydobytą w okolicach Maroka, kupuje się  najczęściej w postaci sypkiej i miesza z niewielką ilością wody, zaś następnie nakłada na skórę twarzy i dekoltu za pomocą pędzelka. Po 10 minutach, kiedy maska zaschnie, zmywa się ją czystą wodą. Od razu można zauważyć, że skóra jest mniej zanieczyszczona i ma ładniejszy koloryt. Kontynuacją zabiegu wykonanego w salonie kosmetycznym, może być stosowanie glinki zielonej w domu, w postaci gotowych, wygodnych maseczek w saszetkach.

Kawitacja, czyli głęboki peeling

Peelingi domowe nie są tak efektywne, jak zabiegi oczyszczania, które można wykonać w miejscu, jakim jest salon kosmetyczny. Kawitację przeprowadza się za pomocą specjalnej szpatułki, którą przesuwa się delikatnie po skórze. Dzięki temu pory są odblokowane i oczyszczone i skóra od razu staje się widocznie gładsza oraz milsza w dotyku.

Za pomocą peelingu kawitacyjnego można usunąć nawet dość głęboko osadzone zaskórniki, lecz czasami potrzeba na to kilka zabiegów. Są ona na tyle nieinwazyjne, że praktycznie od razu po ich zakończeniu można wyjść na ulicę, nawet bez makijażu. To o wiele lepsza opcja niż oczyszczanie manualne, czyli wyciskanie, jeszcze do niedawna wykonywane w wielu salonach kosmetycznych.

Mikrodermabrazja i korund

Ten zabieg to także rodzaj głębokiego peelingu, wykonywanego za pomocą urządzenia, które pod dużym ciśnieniem wyrzuca w stronę skóry ziarenka korundu, które ją niezwykle dokładnie oczyszczają. Korund to minerał, który w postaci podobnej do “piasku” doskonale nadaje się do peelingów. Taki zabieg wykonany w miejscu, jakim jest salon kosmetyczny nie tylko pomaga oczyszczać skórę, ale także zniwelować drobne zmarszczki

W domu można kontynuować zabiegi za pomocą korundu zmieszanego z kremem lub żelem do twarzy. Będzie to doskonała opcja pielęgnacji między zabiegami gabinetowymi. Trzeba jedynie uważać, by nie trzeć skóry zbyt mocno i długo, ponieważ minerał ten ma silne działanie i można w łatwy sposób podrażnić skórę. Na koniec nie wolno zapomnieć o masce kojącej oraz nawilżeniu.

 

Licencja: Copyright - zastrzeżona