Praktycznie każdy z nas posiada smartfona, czyli wielofunkcyjne urządzenie, które oprócz funkcji telefonu jest również kamerą, odtwarzaczem muzyki czy komputerem do przeglądania internetu. Doskonale nadaje się więc nie tylko w codziennym życiu, ale również podczas wakacji, żeby uwiecznić najciekawsze chwile z naszych wyjazdów.

Img

Smartfony zrewolucjonizowały rynek urządzeń przenośnych. Ich funkcjonalność doprowadziła do wyparcia z rynku odtwarzaczy mp3 oraz wielu amatorskich aparatów cyfrowych i kamer. Wszystkie te funkcje i o wiele więcej posiada bowiem prawie każdy smartfon, nie ma więc sensu nosić kilku urządzeń naraz. W jakie akcesoria warto wyposażyć te nowoczesne telefony?

Szkło hartowane i etui na telefon
Po pierwsze musimy pamiętać o tym, że jak większość sprzętu elektronicznego, smartfony są dosyć delikatne i trzeba na nie uważać. Nawet upadek z niewielkiej wysokości może poczynić dość duże szkody. Właśnie dlatego w pierwszej kolejności powinniśmy zadbać o bezpieczeństwo naszego telefonu. Szkło hartowane na wyświetlacz i etui to absolutne minimum, w jakie powinniśmy się wyposażyć. Dzięki temu nasz ekran zyska dodatkową ochronę i będzie bardziej odpornyna stłuczenia, podobnie zresztą jak cała reszta telefonu. Na szkle hartowanym i etui na telefon nie ma co oszczędzać, warto zainwestować w akcesoria dobrej jakości, gdyż pozwolą one w razie ewentualnego upadku, zaoszczędzić znacznie więcej. Wie o tym każdy, kto próbował naprawić swój smartfon po skończeniu się gwarancji.

Kijek do selfie
Jest to gadżet, który w ostatnich latach cieszy się bardzo dużą popularnością. Pozwala on na robienie zdjęć typu selfie, w dużo wygodniejszy sposób niż ten, kiedy trzymamy telefon w dłoni. Dzięki użyciu kijka możemy zrobić zdjęcie z szerszej perspektywy, obejmując na nim większą część tego, co chcemy sfotografować. Jest to bardzo przydatny gadżet szczególnie na wakacjach, kiedy będziemy chcieli uwiecznić siebie w jakimś fajnym miejscu.

Uchwyt do samochodu i zestaw głośnomówiący
Jeżeli na wakacje wybieramy się własnym samochodem, musimy również zainwestować w kilka akcesoriów, które zwiększają komfort i bezpieczeństwo. Należą do nich przede wszystkim uchwyt do samochodu oraz zestaw głośnomówiący. Pierwsze akcesorium pozwala na bezpieczne korzystanie z nawigacji GPS podczas jazdy, drugie natomiast na zgodną z przepisami i wygodną rozmowę telefoniczną.

Oczywiście to tylko garstka gadżetów, w które naszym zdaniem warto wyposażyć się przed wyjazdem. Tak naprawdę wiele zależy od tego, czego sami potrzebujemy i do jakich rzeczy wykorzystujemy nasz smartfon.

Licencja: Copyright - zastrzeżona