Fotografie to jedna z najlepszych pamiątek na całe życie. Przekonujemy się o tym, gdy uda nam się znaleźć wyjątkowe, niepowtarzalne zdjęcia ze ślubu naszych dziadków lub pradziadków - wykonywane najstarszymi metodami fotografii, pożółkłe, wyblakłe, o fatalnej jakości.

Data dodania: 2016-12-15

Wyświetleń: 688

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Dobry fotograf na moim ślubie

Pokazują one jednak najpiękniejsze chwile z życia naszych przodków i są o tyle cenne, że dawniej takie zdjęcia robiono sobie najwyżej kilka razy w życiu, w najważniejszych chwilach. Zawsze wtedy ubierano się odświętnie i stylizowano specjalne pozy, bo nie było powtórek i cyfrowego zapisu, a cała zabawa w sesję zdjęciową była koszmarnie droga!

Dziś aby zrobić porządny reportaż ślubny wystarczy dobry fotograf z lepszej jakości lustrzanką, ewentualnie jeszcze kamerzysta, który nakręci film video - oczywiście również w wersji cyfrowej. Dziś koszty takiej usługi są dość wysokie, ale wciąż nieporównywalnie tańsze niż kilkadziesiąt lat temu. Za porządny album ze zdjęciami zapłacimy około tysiąca lub dwóch tysięcy złotych. W cenie zawierać się będzie usługa fotografowania pary młodej podczas ceremonii zaślubin, przygotowań do niej, podczas wesela oraz sesji zdjęciowej. Spośród setek zdjęć w postaci cyfrowej, które zrobi nam fotograf, wybranych zostanie zaledwie kilkanaście lub kilkadziesiąt - w zależności od jakości fotografii i preferencji pary młodej. Fotograf wybierze te zdjęcia, na których zarówno para młoda jak i jej goście wyglądają dobrze, i z których na pewno będą zadowoleni pod względem jakościowym.

A skąd wziąć dobrego fotografa? Czy warto zdawać się na własny osąd, czy też na opinie znajomych i rodziny? Zazwyczaj fotografa na ślub wybieramy pod wpływem obejrzenia zdjęć z czyjegoś ślubu, które wyjątkowo nas urzekły. To właśnie dzięki poczcie pantoflowej fotografowie mają dużo zleceń. Jeśli jest się dobrym fotografem, to klienci sami z własnej woli będą chcieli nas polecać swoim znajomym biorącym śluby. Niestety działa to również w drugą stronę - jeden niezadowolony klient może nam niemal zrujnować karierę i zrobić złą opinię, a o to nie jest trudno. Warto też przy wyborze fotografa zdać się na własny gust i preferencje, oglądając portfolio artysty na jego stronie internetowej lub prosząc o jego wysłanie celem przejrzenia. Przydatne bywają też profile fotografów na portalach społecznościowych np. Facebook gdzie często prezentowanych jest bardzo dużo zdjęć z różnego typu sesji zdjęciowych w tym włąśnie fotografii ślubnej.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena