Jeśli masz swojego bloga na pewno chcesz by stał się popularny. Dobrej jakości treści często nie wystarczą do tego, by się przebić. Jednym ze sposobów na zyskanie popularności jest zwiększenie ilości komentarzy. Jak sposób sprawić, by czytelnicy chcieli zostawić komentarz? Sposobów jest kilka, najlepiej stosować je wszystkie.

Data dodania: 2016-12-05

Wyświetleń: 663

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jak zwiększyć liczbę komentarzy na blogu firmowym?

Prowadzenie bloga firmowego to spore wyzwanie, możesz jednak przekuć to na sukces swojej firmy. Przede wszystkim musisz pisać ciekawie, jeśli w ogóle chcesz, by ktoś pozostawił komentarz po przeczytaniu. Sprawa jest banalnie prosta – znudzony czytelnik nie będzie sobie zadawał zbyt wiele trudu, być może nawet odpuści sobie czytanie całego posta. Zależność jest prosta, osoba która nie przeczyta całości nawet nie dojdzie do miejsca przeznaczonego na to, by pozostawić swoje zdanie o przeczytanym tekście.

Jeśli chcesz zwiększyć liczbę komentarzy na swoim blogu musisz również zadbać o wygodę użytkowników, którzy mieliby to zrobić. Oznacza to, że proces dodania własnej opinii nie może być zbyt skomplikowany, należy zapomnieć o wszelkich utrudnieniach. Osobiście zdarzało mi się rezygnować z zamiaru pozostawienia komentarza w chwili, gdy okazywało się, że muszę się logować zanim będę w stanie cokolwiek napisać. Zapewne wiele osób tak robi, zadbaj zatem o to, by dodanie komentarza było proste.

Jeszcze innym skutecznym sposobem na zdobycie większej ilości komentarzy na własnym blogu jest pozostawianie komentarzy na innych blogach. Takie działanie nie może być jednak jedynie pisaniem ograniczonym do pozostawienia linka do własnego bloga, powinieneś skupić się na tworzeniu merytorycznych komentarzy, które coś wniosą do dyskusji, uzupełnią wpis i tym samym potwierdzą, że jesteś osobą, której blog warty jest odwiedzenia. Jeśli będziesz stosował tego rodzaju taktykę, możesz nawet w krótkim czasie osiągnąć cel, jakim jest uzyskanie dużej ilości komentujących.

Zawsze należy odpisywać tym osobom, które zdecydowały się na pozostawienie własnego komentarza do wpisu umieszczonego na blogu. Tego rodzaju działanie jest uznaniem dla czasu i wysiłku poświęconego przez odbiorcę, pozwala również na zbudowanie więzi, która może zaowocować nie tylko zwiększeniem ilości komentarzy, ale również przełożyć się na ilość osób regularnie odwiedzających blog.

Decydując się na to, by rozruszać komentarze na swoim blogu musisz pamiętać również o tym, że sekcja je zawierająca może stać się siedliskiem spamu lub nawet hejtu. Tego rodzaju wpisów komentujących niekiedy po prostu nie można uniknąć, dlatego warto zaopatrzyć bloga we wtyczkę blokującą spam, a także wprowadzić zasadę zatwierdzania komentarzy od osób po raz pierwszy zostawiających swoją opinię na blogu. Oznacza to oczywiście nieco więcej pracy, ale z całą pewnością będzie pomocne w utrzymaniu porządku.

Liczba komentarzy po zastosowaniu tych prostych wskazówek z całą pewnością powinna wzrosnąć. Pamiętaj jednak o tym, że najwięcej opinii uzyskasz wówczas, gdy treści publikowane na blogu będą ciekawe dla odbiorców.

Licencja: Creative Commons