Koniec karnawału to doskonały czas na to, by przypomnieć sobie o noworocznych postanowieniach. Zapewne jednym z nich, niezależnie od płci lub wieku było podjęcie aktywności fizycznej. Czy zatem masz już swój plan treningowy?

Data dodania: 2017-02-24

Wyświetleń: 746

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jeśli odpowiadasz na takie pytanie w sposób przeczący, to ten artykuł jest właśnie dla ciebie. Problem z rozpoczęciem ma każdy, ale wiele osób próbujących swoich sił szybko przekonuje się, że sprawa nie jest aż tak bardzo skomplikowana. Wszystko jednak zależy od tego, w jaki sposób podejdziesz do tematu swoich treningów.

Tajemnym kluczem do sukcesu jest odpowiednie planowanie i następnie realizacja poszczególnych kroków. W tym przypadku ćwiczenia na siłowni nie różnią się w niczym od planowania kariery zawodowej czy też innego rodzaju aktywności życiowej. Sukces to nie tylko ciężka praca, ale przede wszystkim odpowiednie przygotowanie.

Odpowiedni plan treningowy to właśnie ten tajemniczy sekret, który stoi za wieloma pięknymi sylwetkami, jakie wciąż budzą w tobie ukłucie zazdrości. Możesz wyglądać podobnie, ale najpierw przygotuj się odpowiednio do ciężkiej pracy.

Najpierw musisz przede wszystkim określić, co tak naprawdę jest twoim celem, bo od tego będzie zależała ścieżka wyboru określonych ćwiczeń. Zdecyduj więc, czy interesuje cię jedynie zgubienie paru kilogramów czy też może widoczny wzrost masy mięśniowej bądź też piękną rzeźbę ciała, a może po prostu ogólne wzmocnienie organizmu. Od postawionego z góry celu wytyczysz drogę do tego, by go osiągnąć.

Najlepszym wyborem dla osoby dopiero rozpoczynającej swoją przygodę na sali ćwiczeń w osiedlowej siłowni jest zdecydowanie się na trening ogólnorozwojowy. Ten rodzaj ćwiczeń pozwala na ogólne wzmocnienie całego ciała, co nie tylko poprawi kondycję fizyczną, ale także wpłynie pozytywnie na samopoczucie psychiczne. Co więcej, odbycie pełnego cyklu, który powinien trwać około 7 bądź 8 tygodni, pozwoli również na zbudowanie dobrej pozycji wyjściowej do dalszych, bardziej zaawansowanych zestawów treningowych. Jak widać, warto spróbować swoich sił.

W internecie możesz znaleźć sporo informacji na ten temat, dlatego możliwe jest stworzenie odpowiedniego do własnych potrzeb planu treningowego. Przy doborze ćwiczeń pamiętaj jedynie o tym, by nie forsować nadmiernie organizmu, zaplanuj również przerwy pomiędzy wykonywaniem poszczególnych części całego cyklu. Aby uzyskać jak najlepsze rezultaty tak dobierz ćwiczenia, by każde zajmowało się inną partią ciała, co zapewni równomierny rozwój.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena