Coraz więcej osób zauważa to, że środowisko jest czymś, o co wszyscy powinniśmy zadbać. Moda na ekologię zyskuje więc coraz więcej zwolenników i wkracza w wiele różnych branż. 

Data dodania: 2016-11-13

Wyświetleń: 649

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Eko moda w służbie środowisku

Oprócz dbania o środowisko moda eko, może wiązać się także ze zdrowym naturalnym pożywieniem oraz wykonanymi z naturalnych składników ubraniami.

Niektórzy modę ekologiczną rozumieją jako modę opartą na wartościach ekologicznych. Często nosi ona wtedy nazwę zielonej mody. Polega to na tym, że cały proces powstawania ubrania jest ekologiczny, zaczynając od wyboru odpowiedniego materiału, poprzez szycie, kończąc na sprzedaży,

Często mianem mody eko, określa się również wykorzystywanie materiałów pochodzących z recyklingi do tworzenia nowych ubrań. Tego typu ubrania w niektórych krajach są specjalnie oznaczone logiem, jako rzeczy przyjazne środowisku.

Do mody ekologicznej zaliczmy również tzw. modę organiczną. Myśląc o modzie organicznej mamy na myśli rzeczy wykonane z ekologicznej skóry, bawełny i jedwabiu. Są to ubrania wysokiej jakości, pod względem wykonania i standardów produkcji. Ubrania organiczne są bardzo trwałe, a nosząc je, mamy wrażenie, że wtapiają się w nasze ciało.

Ten typ ubrań określany jest także jako ubrania oddychające. Szale, chusty, bielizna, skarpetki, ręczniki czy koce to rzeczy najczęściej produkowane z organicznych materiałów. Są one niezwykle wygodne i łatwe w utrzymaniu.

Oczywiście bardzo ważnym czynnikiem przy produkcji wszelkiego rodzaju ubrań, które później możemy zaliczyć do ekologicznych, jest sposób ich wytwarzania. Producenci muszą spełniać szczególne wymagania środowiskowe, i wytwarzać ubrania w sposób, który nie niszczy środowiska. Bardzo często moda eko wiąże się również ze sprawiedliwym handlem (fair trade).

W bardzo dużym skrócie sprawiedliwy handel polega na tym, że dba się o wszystkie strony, które uczestniczą w transakcji tak samo dobrze. Mały plantator bawełny organicznej musi dostać odpowiednią zapłatę za swoją pracę i nie może być w żaden sposób wyzyskiwany. Podobnie jak wszyscy pośrednicy oraz osoby, które zajmują się sprzedażą detaliczną.

Jeżeli więc środowisko jest dla ciebie czymś ważnym i chciałbyś o nie lepiej zadbać, warto trochę bardziej zagłębić się w temat mody ekologicznej. Dobrym pomysłem jest też zarażanie znajomych proekologicznym tokiem myślenia.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena