Kozaki jak wiadomo od lat są najbardziej popularnymi butami zimowymi, od kilku sezonów w sklepach możemy również zakupić botki, są to krótkie kozaki, które kiedyś nie miały swojej nazwy.

Data dodania: 2009-11-23

Wyświetleń: 2464

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Kozaki jak wiadomo od lat są najbardziej popularnymi butami zimowymi, od kilku sezonów w sklepach możemy również zakupić botki, są to krótkie kozaki, które kiedyś nie miały swojej nazwy. Tradycyjne długie kozaki możemy nosić praktycznie od października bądź nawet od września do marca, kwietnia. Wśród oferowanych kozaków jest tak duży wybór, że na pewno każda kobieta znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. W sklepach znajdziemy takie kozaki jak : kozaki oficerki, kozaki saszki, kozaki muszkieterki, kozaki śniegowce, kozaki klasyczne na płaskiej podeszwie, kozaki klasyczne na obcasie, kozaki na szpilce. 
Kozaki klasyczne na płaskiej podeszwie i kozaki klasyczne na obcasie są typowymi butami na zimę, jest to model, który od lat się praktycznie nie zmienia. Jeżeli coś się w tych kozakach zmienia to są to naprawdę minimalne zmiany, może zmienić się nieco wysokość kozaków, sposób ich zapinania czy ozdoby. Kozaki klasyczne są przeważnie czarnymi kozakami, ale występują również w innych kolorach, takich jak odcienie brązu czy szarości.

Kozaki oficerki są typowym modelem nadającym się do używania na co dzień, bardzo często są to buty ocieplane, a nawet jeżeli nie posiadają dodatkowego ocieplenia to same w sobie są bardzo ciepłe ponieważ kozaki te wykonuje się ze z grubej, często usztywnianej skóry, może być to skóra ekologiczna bądź naturalna. Kozaki oficerki występują w wielu kolorach, zarówno występują czarne kozaki jak i kozaki w naturalnych odcieniach, takich jak brązy, beże i szarości. 
Nowością na rynku obuwniczym są kozaki śniegowce, oczywiście buty występują już od kilku lat, ale z roku na rok kozaki te robią się coraz bardziej popularne. Kozaki śniegowce jak sama nazwa wskazuje są idealnym rozwiązaniem na zimę, buy te wykonane są z naturalnej bądź ekologicznej skóry, w środku są ocieplone. Kozaki śniegowce występują w wielu kolorach i wysokościach więc na pewno każda kobieta chcąca kupić sobie takie kozaki będzie miała taką możliwość.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena