Na polskim rynku obuwniczym pojawia się coraz więcej hurtowni obuwia. Spowodowane jest to zapewne zwiększającym się popytem na buty tańsze niż te oferowane w galeriach handlowych. Jak wiadomo sklepy sieciowe oferują fajny towar, ale przeważnie buty są stosunkowo drogie.

Data dodania: 2009-11-18

Wyświetleń: 3874

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Na polskim rynku obuwniczym pojawia się coraz więcej hurtowni obuwia. Spowodowane jest to zapewne zwiększającym się popytem na buty tańsze niż te oferowane w galeriach handlowych. Jak wiadomo sklepy sieciowe oferują fajny towar, ale przeważnie buty są stosunkowo drogie. Obecnie mamy sezon zimowy więc można zwrócić uwagę na kozaki, w sklepach takich jak Aldo, Venezia czy nawet Ginno Rosi nie znajdziemy  tańszych kozaków niż w kwocie 350-400 zł.
Występujące w Polsce hurtownie obuwia można podzielić na dwie zasadnicze grupy : tradycyjne hurtownie obuwia i internetowe hurtownie obuwia.
Tradycyjne hurtownie obuwia mają towar umieszczony w magazynach, magazyny mogą być własnością hurtowni bądź też hurtownie mogą podnajmować magazyny od innych firm. Tradycyjne hurtownie internetowe charakteryzują się głównie tym, że klient może przyjechać na miejsce i obejrzeć buty, może sprawdzić z czego i w jaki sposób są wykonane. W takich hurtowniach obuwia klient może złożyć zamówienie na miejscu, może również odebrać towar. Niektóre tradycyjne hurtownie obuwia otworzyły również strony internetowe, w zasadzie są to internetowe albumy gdzie klient może obejrzeć buty i czasami nawet występują na takich stronach formularza zakupu i klient może złożyć zamówienie.

Na nieco innych zasadach funkcjonują internetowe hurtownie obuwia. Hurtownie takie nie mają zmagazynowanego towaru, buty są przez nie sprowadzane wyłącznie na zamówienie. Takie hurtownie mają przeważnie rozbudowane strony internetowe gdzie klient może obejrzeć dokładnie sfotografowane buty, zadać pytania i w końcu zamówić buty. Internetowe hurtownie obuwnicze działają głównie na zasadzie wysyłki, zakupiony towar wysyłany jest za pośrednictwem firm kurierskich, czasami zdarza się, że istnieje możliwość odbioru osobistego z takiej hurtowni.
Podstawową różnicą pomiędzy tradycyjną hurtownią obuwia a internetową hurtownią obuwia jest cena butów. Hurtownie tradycyjne muszą mieć wyższe ceny ponieważ proponują klientowi możliwość obejrzenia butów co wiąże się z ponoszeniem przez hurtownie taką  dodatkowych kosztów. Internetowe hurtownia obuwia nie oferuje klientowi obejrzenia butów przed zakupem, nie musi więc ponosić dodatkowych nakładów pieniężnych przez co buty mogą być tańsze niż w tradycyjnej hurtowni obuwia.
Każdy klient oczekuje czegoś innego od hurtowni obuwia, inne rzeczy są dla niego ważne więc wybór pomiędzy tradycyjną hurtownią obuwia a internetową hurtownią obuwia pozostawiamy potencjalnemu klientowi.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena