Import z Chin to bardzo ciekawe zagadnienie, większość produktów jest obecnie produkowana w Chinach a słowa "Made in China" to najbardziej popularne słowa na świecie. Jak się zabrać do tego zagadnienia?

Data dodania: 2011-03-31

Wyświetleń: 1613

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

1. Wybierz odpowiednią niszę

Aby rozpocząć import z Chin musisz zdecydować, co chcesz importować, dobrze gdybyś zajął się towarami, na których się znasz. Zastanów się, co jest twoją pasją, jeśli wybierzesz branżę, która cię interesuje, łatwiej i przyjemniej będzie ci się pracowało, będziesz miał więcej samozaparcia w drodze do celu.

Jeśli jesteś elektronikiem lub pasjonatem elektroniki pomyśl o handlu produktami elektronicznymi, a nie artykułami biurowymi – oczywiście istnieje możliwość, że osoba, która nie zna się i nigdy nie miała do czynienia z artykułami biurowymi osiągnie w tym sukces jednak może to być dużo trudniejsze.

Więcej czasu zajmie Ci wdrożenie się w ten biznes, konkurencja będzie się lepiej znać na zagadnieniach związanych z tą branżą a Ty będziesz musiał wszystkiego uczyć się od podstaw.

2. Pracuj na wysokiej marży

Poszukaj ciekawych towarów na rynku, które są nowościami – takim produktem możesz zdobyć przewagę konkurencyjną, możesz ustawić się na rynku zanim konkurencja wprowadzi je do sprzedaży, poza tym takie produkty cechuje wysoka marża a to jest podstawą w importowaniu z Chin. Zapomnij o towarze, na którym możesz zrobić 30% narzutu, takie produkty wymagają dużych inwestycji. Zdecydowanie lepiej, jeśli wybierzesz produkty, do których możesz dodać 70% i więcej narzutu.

3. Zbadaj rynek oraz konkurencję, przeprowadź analizę marketingową

Sprawdź, jaki jest popyt na dany towar i jego podaż, jakie marże można osiągnąć, jak silna jest konkurencja, czy dużo firm sprzedaje te towary? Zastanów się, w czym konkurencja jest dobra oraz w czym ty możesz być od nich lepszy, co będzie twoją unikalną propozycją dla klienta? Co cię wyróżni od konkurencji? Zastanów się, jakie są mocne i słabe strony tego biznesu, jakie są szanse i zagrożenia?

4. Przemyśl gdzie będziesz dystrybuował towary

Czy będziesz sprzedawał towary w swoim sklepie detalicznym lub na aukcjach allegro, może będziesz dostarczał sklepom sprzedaży bezpośredniej lub internetowym, hurtowniom i dystrybutorom a może sieciom handlowym? Wybierz swoją grupę docelową i skup się na niej.

5. Sprawdź dokładnie, jakie obowiązki musisz spełnić, aby wprowadzić dany produkt na rynek Polski

Jakie certyfikaty są wymagane, czy towar objęty jest licencjami, czy są jakieś dodatkowe wymagania? Jeśli tutaj popełnisz błąd, już na początku twoja przygoda z importem z Chin może zakończyć się porażką.

6. Nie wywieraj zbyt dużej presji na znaczne obniżenie ceny

Chińczycy mogą wyprodukować towar w bardzo niskiej cenie, ale jego jakość będzie kiepska, lepiej wydać 10% więcej na towar i mieć 1% niesprawnych produktów, niż oszczędzić i mieć 30% uszkodzonego towaru.

7. Przygotuj odpowiednio zamówienie

Określ jak najdokładniej towar i jego specyfikację: kolor, rozmiar, użyte materiały (w przypadku elektroniki rodzaj użytych podzespołów).

Opisane sposoby to tylko część zagadnienia, ale stosując się do tych rad masz dobrą podstawę do osiągnięcia sukcesu w imporcie z Chin.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena