Kobieca moda nie mogłaby się obejść bez płaszczy. Te piękne okrycia wierzchnie nie dość, że chronią od warunków atmosferycznych, to jeszcze dodatkowo mogą wspaniale podkreślać atuty sylwetki noszących je pań. Aby tak się jednak stało muszą być odpowiednio dobrane do typu sylwetki i połączone z pasującymi dodatkami.

Data dodania: 2015-03-04

Wyświetleń: 2384

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jak dobrać płaszcz do figury?

Pani „papryka” czyli figura prostokątna powinna zwrócić uwagę, iż jej wcięcie w talii jest bardzo słabo widoczne, a ramiona i biodra są na tej samej wysokości. Uda z kolei są przedłużeniem linii bioder, co oznacza, iż należy je wyeksponować, podobnie jak wspomnianą już talię. Płaszcz dobry dla tej figury to taki, który tworzy optyczną iluzję wcięcia, rozszerzany dołem i z dużym dekoltem w kształcie litery V. Rękawy raczej wąskie, nigdy bufiaste. Dwurzędowe zapięcia, marszczenia czy ozdobne guziki

„Jabłka”, a więc Panie p szerokich biodrach, ramionach i obfitych biustach oraz braku talii i szczupłych nogach nie powinny przesadnie podkreślać górnych części ciała ale próbować raczej „zbalansować” swoją sylwetkę. Jednorzędowy płaszcz z żakietowym i głębokim dekoltem Płaszcze pudełkowe, a więc w stylu lat sześćdziesiątych, nadadzą się równie dobrze jak te z podwyższoną talia lub w kształcie trapezu. Optymalna długość to do kolan, po to by wyeksponować zgrabne nogi.

„Gruszki”, a więc kobiety o obfitych udach i biodrach, a małym biuście i wąskich ramionach powinny zainteresować się się podkreśleniem górnych części ciała, które zbilansują proporcje. Świetnie nadają się do tego pagony oraz wszelkie ozdoby na ramiona, kieszenie na biuście bądź duże kołnierze. Długość również do kolana, a płaszcz w kształcie pierwszej litery alfabetu łacińskiego. Sprawdzi się również bardzo modna peleryna, szczególnie jeśli posiada rozkloszowane wykończenia.

Ostatni z typów sylwetki to oczywiście „klepsydra”. Tu podstawą będzie raczej zachowanie tych proporcji, a nie w żaden sposób ich zaburzanie. Odpadają więc oversize’y a prym wiodą trencze z paskiem, a także projekty w stylu „szlafroka”. Ukośnie wszyte kieszenie lub zapięcie na jeden guzik sprawdzą się równie dobrze. Rozkloszowany dół także stanowi ciekawą alternatywę.

Płaszcze będą więc bardzo dobrym odzieniem, pod warunkiem, iż odpowiednio zestawi się je z typem sylwetki, jaki ma dana kobieta. Należy bowiem zauważyć, iż nie ma czegoś takiego jak „zła” figura – są tylko nieodpowiednio do niej dobrane ciuchy. Płaszcz, jest na tyle atrakcyjnym elementem ubioru, iż prawdziwą katastrofą byłoby, gdyby zamiast podkreślać atuty uwypuklałby wady.

Podsumowując – płaszcze należy dobierać „pod siebie|”, a nie wedle tego, co dyktują kreatorzy mody czy lifestylowe wydawnictwa. Pamiętaj, iż duża część zdjęć w nich zawartych jest poddawana mocnej obróbce programami graficznymi i nigdy nie porównuj się z przedstawianymi tam postaciami. Dobierz właściwy dla siebie płaszcz, który uwypukli Twoje atuty, a z pewnością będziesz wyglądać w nim pięknie.

Jeśli Ty sama będziesz czuła się dobrze w swoim ubraniu, Twoja samoocena wzrośnie, a co za tym idzie inni również będą Cię postrzegali jako atrakcyjną osobę.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena