Codziennie wiele osób, nie tylko młodych, stoi przed wyborem czy iść do pracy, czy też założyć własną firmę. Nie jest to decyzja prosta. Z jednej strony mamy bezpieczeństwo i z reguły umiarkowane zarobki, z drugiej bardzo duże ryzyko, ale też wysokie zarobki w przyszłości.

Data dodania: 2016-10-03

Wyświetleń: 650

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 1

WIEDZA

-1 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Nie czekaj, zacznij działać!

Jedną z kwestii, która powstrzymuje wiele osób przed założeniem własnego biznesu, jest bark odpowiedniego kapitału na start. Wiele biznesów, by móc ruszyć i rozwinąć skrzydła, potrzebuje specjalistycznego sprzętu i maszyn oraz odpowiednich specjalistów, którzy wszystkim się zajmą i wszystkiego dopilnują. Często by ruszyć właśnie z takim biznesem, przedsiębiorca potrzebuje od kilku do nawet kilkuset tysięcy złotych.

Jak można pozyskać taki kapitał? Sposobów jest co kilka, wybrane z nich opiszemy w poniższym artykule.

Oszczędności

Wiele osób, zakłada własny biznes dzięki zaoszczędzonym pieniądzom. Minusem tego rozwiązania, jest zazwyczaj dość długi okres pozyskiwania kapitału. Plusem natomiast to, że nie musimy startować z długiem. Wydając swoje pieniądze, zazwyczaj też będziemy działać bardziej rozważnie. Jeżeli twój przyszły biznes potrzebuje nakładu kilku tysięcy, zastanów się, czy nie zacząć samemu oszczędzać, by go sfinansować.

Kredyt

Innym sposobem na pozyskanie kapitału, jest wzięcie kredytu w banku. Jest to sposób dużo szybszy od poprzedniego, ponieważ pieniądze dostajemy niemal od razu, jeżeli tylko nasz wniosek zostanie pozytywnie rozpatrzony. Minusem tego rozwiązania jest natomiast to, że na początku startujemy z długiem. Żeby otrzymać kredyt w banku, musimy posiadać także dobrą historię kredytową oraz nie możemy znajdować się w krajowym rejestrze dłużników.

Aniołowie biznesu

Aniołem biznesu nazywamy zazwyczaj doświadczonych przedsiębiorców, którzy w tym wypadku wcielają się w rolę inwestorów. Żeby uzyskać od nich finansowanie naszego projektu, musimy im najpierw „sprzedać” nasz pomysł. Jeżeli nasz pomysł im się spodoba, zainwestują w niego, a często również wciela się w rolę mentorów.

Dotacje unijne

Kolejnym sposobem na pozyskanie środków na inwestycje w sprzęt i firmę, są dotacje unijne. Często dzięki funduszom unijnym, możemy pozyskać dość znaczne środki, które z pewnością wystarcza na wystartowanie z naszym wymarzonym biznesem. Żeby je pozyskać, musimy spełniać określone wymagania, złożyć wniosek i czekać na jego pozytywne rozpatrzenie. Minusem korzystania z dotacji unijnych, jest konieczność wypełniania wielu dokumentów z nią związanych, co w początkowych fazach biznesu bywa bardzo czasochłonne.

Jeżeli więc już od dawna marzyłeś o założeniu własnego biznesu, nie czekaj. Już teraz napisz swój biznesplan i zacznij pozyskiwać środki. Jak widzisz, możliwości jest wiele, my wymieniliśmy tylko kilka z nich!

Licencja: Copyright - zastrzeżona
-1 Ocena